O tym powinni wiedzieć wszyscy właściciele storczyków. Trik, dzięki któremu nie pomieścisz kwiatów na oknie

Storczyki to piękne kwiaty, jednak ich uprawa nie należy do najłatwiejszych. Jeśli mają zachwycać swoim wyglądem, należy pamiętać jak prawidłowo je pielęgnować. Szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad ich podlewania. Zdradzamy trik, dzięki któremu nie pomieścisz swoich kwiatów na oknie

Storczyk jest rodzajem byliny należącym do rodziny storczykowatych. To bez wątpienia jeden z piękniejszych kwiatów doniczkowych, jednak abyśmy mogli się cieszyć jego urokiem, musimy pamiętać, jak prawidłowo go pielęgnować. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Pielęgnacja storczyków. O tym musi pamiętać każdy właściciel tych roślin?

Storczyki to rośliny, które potrzebują dużej ilości rozproszonego światła. Kiedy na  zewnątrz jest ciepło można je wystawić na balkon lub taras, jednak nie wolno narażać kwiatów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Najlepszym miejscem dla storczyka będzie parapet znajdujący się po wschodniej stronie domu. Właściciele storczyków muszą także pamiętać o ich nawożeniu. Należy to robić w okresie od wiosny do jesieni, zgodnie z instrukcją znajdująca się na preparacie do ich pielęgnacji, który zakupisz w każdym sklepie ogrodniczym

Jak prawidłowo podlewać storczyki? Kiedy najlepiej to robić? 

Właściciele storczyków muszą pamiętać, że te rośliny nie lubią przemoczonego podłoża. Należy je podlewać, dopiero kiedy ziemia w doniczce będzie sucha. Przelanie storczyka może spowodować, że zacznie on gnić.

Pamiętaj, że te kwiaty powinniśmy podlewać rano. Storczyki należy podlewać obficie, aby cała gleba nasiąkła wodą, jednak pod żadnym pozorem nie zostawiaj wody na podstawce, jej nadmiar trzeba od razu wylać. 

Ten domowy sposób sprawi, że storczyki będą pięknie kwitły. Co należy zrobić? 

W uprawie storczyków pomoże nam czosnek, który jest źródłem wielu składników odżywczych. Do stworzenia wywaru będziesz potrzebować trzech ząbków czosnku oraz litra wody. Najpierw wlej wodę do garnka i zagotuj ją, a następnie odstaw aż przestygnie i włóż do niej czosnek.

Przykryj garnek pokrywką i odstaw na 24 godziny. Później możesz namaczać w wywarze storczyk przez około 20 minut. Roślinę do takiego wywaru możesz wstawiać raz na miesiąc, a pierwsze efekty zauważysz już po dwóch zabiegach. Dzięki nim storczyk będzie wspaniale kwitnąć. 

Więcej o: