Uczeń doprowadził nauczycielkę do łez. Tego się nie spodziewała. "Myślałaś, że jesteś twardzielką"

Agnieszka Jankowiak-Maik znana jako "Babka od histy" podzieliła się z internautami niecodzienną wiadomością, którą otrzymała od ucznia. Nauczycielka nie kryła, że wywołało u niej silne emocje. "Kiedy myślałaś, że jesteś twardzielką, której po 14 latach pracy w szkole nic nie ruszy, a potem robisz sprawdzian z WOS-u" - napisała. Co takiego przekazał jej uczeń?

Nie od dziś wiadomo, że nauczyciele dla wielu uczniów są kimś więcej niż tylko osobami uczącymi ich zawiłych terminów, skomplikowanych wzorów czy stawiającymi oceny. Najlepiej pokazuje to odpowiedź jednego z uczniów poznańskiego liceum. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Myślała, że po 14 latach w szkole widziała już wszystko. Tego się nie spodziewała

To miał być zwykły sprawdzian z WOSU-u jednak jeden z uczniów doprowadził do łez swoją nauczycielkę. O wyjątkowej wiadomości od ucznia, poinformowała w poście na Facebooku Babka od histy, czyli Agnieszka Jankowiak-Maik. Nauczycielka na co dzień uczy historii i WOS-u nastolatków uczęszczających do III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. "Kiedy myślałaś, że jesteś twardzielką, której po 14 latach pracy w szkole nic nie ruszy, a potem robisz sprawdzian z WOS-u. Czy ryczę? Być może" - napisała w mediach społecznościowych.

Wzruszające wyznanie licealisty. Czego nauczył się na lekcjach WOS-u?

Jedno z pytań na sprawdzianie nie było bezpośrednio związane z tematami poruszanymi na zajęciach. Uczniowie mieli napisać, czego do tej pory nauczyli się na lekcjach. Odpowiedź jednego z uczniów szczególnie poruszyła Agnieszkę Jankowiak-Maik. "Nie wiem dlaczego, ale po paru lekcjach WOS-u łatwiej nawiązuje mi się kontakt z innymi ludźmi - przekazał nauczycielce jeden z licealistów. 

Kim jest Babka od histy? 

Agnieszka Jankowiak-Maik uczy dwóch przedmiotów w poznańskim liceum, ale nie tylko. Jest także aktywistką edukacyjną i autorką książki "Historia, której nie było". Nauczycielka została laureatką  Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata", a w 2021 także konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku. W 2021 roku otrzymała Medal Wolności Słowa Grand Press. Babka od histy jest promotorką nowoczesnych metod nauczania oraz edukacji obywatelskiej. 

Więcej o: