Jak zamrozić pierogi? Poznaj trik, dzięki któremu będą zachwycać smakiem o wiele dłużej

Jak zamrozić pierogi i które produkty można bezpiecznie włożyć do zamrażarki? Wiele osób może zadawać sobie teraz to pytanie, ponieważ zbliżają się święta. Nie wszystko uda się zjeść od razu, a niektóre produkty warto by było wykorzystać później. Sprawdź, jak zrobić to w bezpieczny sposób.

Zbliżają się święta, więc pora przygotowywać się do gotowania potraw. Jedną z bardziej popularnych są pierogi z kapustą i grzybami. Nie wszystko jednak uda się zjeść podczas wszystkich świątecznych dni. Sprawdź, jak bezpiecznie mrozić pierogi i inne produkty, których nie będziesz w stanie wykorzystać od razu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tajniki szefa kuchni - pierogi z kapustą i grzybami

Jak zamrozić pierogi? Dzięki temu po rozmrożeniu się nie skleją

Wiele Polek i Polaków mrozi pierogi na święta. Nic w tym dziwnego, ponieważ często warto, jest zrobić więcej pierogów, niż goście są w stanie zjeść podczas kolacji wigilijnej. Dzięki temu, jedzenia wystarczy na wszystkie świąteczne dni. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zamrozić pierogi, aby się nie zlepiały i po rozmrożeniu były wciąż świetnej jakości, postępuj zgodnie z tymi zasadami:

  1. Przygotuj tacę, która zmieści się do zamrażarki oraz woreczki do mrożenia, 
  2. Zagotuj wodę, tak żeby zmieściły się do niej pierogi, które chcesz zamrozić, posól ją i dodaj odrobinę oleju,
  3. Tacę posyp mąką, a następnie wyłóż przegotowane pierogi, pamiętaj, aby się nie stykały,
  4. Kiedy pierogi ostygną, włóż tacę na około 3 godziny do zamrażarki,
  5. Kiedy wszystkie stwardnieją, przełóż je do woreczków do mrożenia i włóż z powrotem do zamrażalnika

Dzięki temu, pierogi nie będą zlepiać się po rozmrożeniu i zachowają swój kształt. W dodatku sposób nie jest wymagający, a jedynie trochę czasochłonny. 

Sposoby na gęste włosy - zdjęcie ilustracyjneTwoje włosy są rzadkie? Wypróbuj ten produkt z apteki a nie pożałujesz

Jak bezpiecznie zamrozić potrawy i produkty? Zobacz ile czasu mogą leżeć w zamrażarce

Oprócz pierogów można również mrozić niektóre produkty. Możesz na przykład zamrozić pieczywo, żeby było świeże i chrupiące w każde świąteczne śniadanie. Co więcej, wytrzyma ono w zamrażarce nawet 3 miesiące. Możesz również zamrozić zupę! Jeśli zostało dużo barszczu po wigilijnej kolacji, warto będzie zachować go na inny czas. W zamrażarce wytrzyma spokojnie, nawet do 3 tygodni. Pamiętaj jednak, aby zupa nie była zabielana śmietaną. Do mrożenia nadadzą się również ciasta.

Zakupy w sklepieKiedy jest niedziela handlowa 2022? W grudniu czekają nas aż dwie

Więcej o: