Jak doczyścić płytki łazienkowe? Wrzuć to do ciepłej wody i przetrzyj szmatką. Będą lśniły, jak nowe

Jak doczyścić płytki łazienkowe? Sprzątanie, akurat tego pomieszczenie a domu, rzadko należy do ulubionych czynności. Nie musi być to jednak żmudne i frustrujące. Wystarczy, że sięgniesz po ten produkt, a płytki będą lśnić.

Sprzątanie łazienki potrafi przysporzyć wiele problemów. Dlatego niewiele osób lubi zabierać się za tę czynność. Jednak mamy sposoby, aby ułatwić to zadanie. Jeśli rozpuścisz w wodzie ten produkt, czyszczenie płytek w łazience, będzie dziecinnie proste.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak doczyścić płytki w łazience? Sięgnij po tabletki do zmywarki

Zastanawiasz się jak doczyścić płytki w łazience? Choć nie zawsze jesteś w stanie to zauważyć, osadza się na nich duża ilość kurzu, czy też innych zabrudzeń. Niezawodnym sposobem, na czyszczenie płytek, jest użycie tabletek do zmywarki. Dzięki tej metodzie będą lśnić jak nowe. Weź dwie tabletki i wymieszaj w wiadrze z ciepłą wodą. Nałóż mieszankę na płytki, a następnie zmyj miękką szmatką. Co więcej, tabletki do zmywarki, często w składzie posiadają środek nabłyszczający. Płytki będą mieć dzięki temu piękny połysk. 

Na twoich fugach pojawiła się pleśń? Poznaj te proste metody

Jeśli zabierasz się za sprzątanie łazienki, nie zapominaj o fugach. Jeżeli nie będziesz ich regularnie czyścić, może się na nich rozwinąć nawet grzyb. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie z ewentualnym problemem. Oto dwie niezawodne metody:

  1. Wymieszaj 100 ml octu i 100 ml wody, następnie dodaj do roztworu całą paczkę sody oczyszczonej. W kolejnym kroku nałóż miksturę na szczeliny i zostaw wszystko na około 40 minut. Kiedy czas minie, umyj fugi letnią wodą. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń,
  2. Jeśli nie doszło jeszcze do powstania grzyba, wykorzystaj pastę do zębów. Nałóż trochę na starą szczoteczkę i wyszoruj delikatnie fugi. Pozostaw wszystko na około 5 minut. Następnie zmyj wszystko letnią wodą. Fugi będą dokładnie wyczyszczone. 
Więcej o: