Jak bezpiecznie usunąć ceny z prezentów? Te triki sprawią, że naklejki znikną w kilka chwil!

Jak pozbyć się naklejki z ceną? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie w okresie świąt. Zanim zaczniesz męczyć się ze zdrapywaniem naklejki na metce lub etykiety, wypróbuj jeden z tych niezawodnych sposób na usunięcie ceny z prezentu.

Nie od dziś wiadomo, że przed wręczeniem prezentu należy usunąć cenę z podarku. Jak to jednak zrobić, żeby nie uszkodzić opakowania i nie pozostawić kleju? Podpowiadamy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Sprawdzony sposób na pozbycie się naklejki ze szkła. Sięgnij po płyn do mycia naczyń

Najprostsze rozwiązania często okazują się tymi najlepszymi. Z plastikowych, ceramicznych czy szklanych przedmiotów możesz spróbować usunąć naklejkę przy pomocy wody oraz zwykłego płynu do naczyń. Jak to zrobić? Wlej do miski ciepłą wodę i dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń, a następnie wstaw do niego na kilka minut przedmiot, z którego chcesz zdjąć nalepkę. Po około 20 minutach bez problemu zdejmiesz etykietę oraz pozbędziesz się kleju

Trik z majonezem sprawi, że naklejka bez trudu zejdzie z produktu. Jak go użyć?

Majonez może się okazać nie tylko sekretnym składnikiem wielu potraw, ale też niezastąpionym pomocnikiem w walce z uporczywymi naklejkami. Wystarczy, że na naklejkę nałożysz odrobinę tego produktu i pozostawisz na niej przez kilka minut. Polecamy użyć tej metody, jeśli chcesz się pozbyć etykiety z plastikowego opakowania płyty lub gry. 

Co zrobić z naklejką na kartonowym pudełku? Ciepłe powietrze rozprawi się z nią w mig

Wykorzystywanie wody lub tłuszczu do pozbycia się naklejki z książki, nie będzie dobrym pomysłem. Tłuszcz zostawi na niej plany oraz ją rozmiękczy, dlatego warto sięgnąć po inny sposób. Podgrzewaj naklejkę przy użyciu ciepłego powietrza z suszarki przez 3-4 minuty. Po tym czasie cena powinna z łatwością zejść z okładki. 

Więcej o: