Wlej ocet do miski i wstaw do zmywarki. Prosty sposób na pozbycie się uciążliwego problemu

Resztki jedzenia, tłuste osady i kamień z twardej wody sprawiają, że z wnętrza zmywarki unosi się nieprzyjemny zapach. Na dodatek zaniedbywanie wnętrza urządzenia może sprawić, że naczynia będą niedomyte. Jak i czym wyczyścić zmywarkę? Oto kilka porad.

Dokładne czyszczenie zmywarki warto wykonywać przynajmniej raz na miesiąc. Im częściej korzystasz z urządzenia, tym częściej powtarzaj mycie. Kosze, ramiona spryskiwacza i filtr zdemontuj i wypłucz pod ciepłą wodą. Większe zabrudzenia możesz usunąć płynem do mycia naczyń. Nie zapominaj też o gruntownym czyszczeniu wnętrza. Przyda ci się ocet, soda oczyszczona lub tabletki do zmywarki, które możesz wykorzystać nie tylko do mycia naczyń.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej porad domowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie zmywarki octem. Szybki patent na pozbycie się zabrudzeń

Najprostszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza zmywarki i usunięcie osadu z kamienia jest sięgnięcie po ocet. To niezawodny produkt, który ułatwia codzienne porządki. Jak wyczyścić zmywarkę przy pomocy octu?

  • Opróżnij zmywarkę z naczyń.
  • Na dnie urządzenia, tak, by naczynie się nie przewróciło, umieść miseczkę, szklankę lub słoik.
  • Wlej 250-300 ml octu.
  • Uruchom szybki program.

Ocet pomoże pozbyć się kamienia, tłustego osadu, brzydkich zapachów i bakterii. Możesz go również wykorzystać do wyczyszczenia filtra. Do miski wlej szklankę octu, dolej ciepłą wodę. Wrzuć filtr i pozostaw do namoczenia na ok. 30 minut. Po tym czasie wyszoruj go przy pomocy gąbki lub szczotki i wypłucz pod bieżącą wodą.

Jak czyścić zmywarkę? Sięgnij po sodę albo... tabletki do zmywarki

Do wyczyszczenia zmywarki możesz wykorzystać nie tylko ocet, lecz także sodę oczyszczoną czy... tabletki do zmywarki. Oba te sposoby pozwolą pozbyć się zabrudzeń i odświeżyć wnętrze urządzenia.

  • Sposób 1: Opróżnij urządzenie. Umieść tabletkę do zmywarki w podajniku na detergent. Uruchom szybki program.
  • Sposób 2: Dwie łyżeczki sody wsyp do kieszonki na tabletki. Uruchom szybki program.

Przy pomocy pasty z sody oczyszczonej i wody możesz również wyszorować elementy zmywarki, takie jak filtr czy ramiona spryskiwacza. Podczas każdego zmywania możesz do środka zmywarki razem z brudnymi naczyniami włożyć ćwiartkę cytryny. Dzięki temu naczynia będą lśniące, a urządzenie – odświeżone.

Więcej o: