Jak zrobić gwiazdy z torebek śniadaniowych? Pomysły na szybkie i proste świąteczne dekoracje DIY

Święta zbliżają się wielkimi krokami, to czas, aby zacząć przygotowywać świąteczne dekoracje. Choć w sklepach znajdziesz ich mnóstwo, to naszym zdaniem najlepiej prezentują się te przygotowane samodzielnie. Podpowiadamy, jak stworzyć gwiazdy z torebek śniadaniowych. Okazuje się, że ich przygotowanie jest banalnie proste.

Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Pomału zaczynamy sprzątać, przygotowywać zakwas do barszczu oraz robić pierniki. To także dobry moment, aby ozdobić dom świątecznymi dekoracjami. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować piękne ozdoby bożonarodzeniowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta

Gwiazda z torebek papierowych. Doskonała ozdoba świąteczna na okno 

Gwiazdy z torebek śniadaniowych będą świetnie wyglądać powieszone przy oknie lub nad stołem. Jak je zrobić? Do wykonania jednej gwiazdy będziesz potrzebować siedem torebek papierowych, kleju, nożyczek oraz igły i nitki. Najpierw sklej ze sobą torebki. Pamiętaj, że otwarta strona torebek powinna znajdować się na zewnątrz. Klej rozsmaruj na torebce w kształcie odwróconej litery "T" (na środku oraz u podstawy) po sklejeniu wszystkich torebek po zewnętrznych krawędziach wycinamy trójkąty, tak, aby utworzyć spiczasty kształt. Następnie rozłóż gwiazdę i połącz prawą i lewą stronę dekoracji przy użyciu nici. Aby móc zawiesić ozdobę należy zrobić z nitki pętelkę. Na wielu kanałach internetowych twórców pojawiło się już wideo z instruktażem. Poniżej propozycja kanału "moje DIY".

 

Mrożone pierogi Jak zamrozić pierogi? To banalne! Dzięki temu będą zachwycać długi czas

Ozdoby świąteczne robione ręcznie. Jak samodzielnie stworzyć dekorację?  

Już wiesz, jak przystroić okna na święta, a co z innymi miejscami w twoim domu? Podczas spaceru po parku lub lesie warto zebrać kilka szyszek. Mogą być w różnych kształtach. Po powrocie do domu wyczyść szyszki z ziemi oraz innych zanieczyszczeń, najlepiej zrobić to suchą szmatką. Z szyszek możesz zrobić bombki, a także ozdobę, którą położysz na regale lub stole. Jak zrobić taką ekologiczną dekorację? Warto pomalować szyszki farbą. Najlepiej wybrać czerwoną, zieloną, złota lub srebrną, w zależności od tego, w jakich kolorach dekorujesz dom na święta. Możesz także sięgnąć po sztuczny śnieg i spryskać nim szyszki. Po wyschnięciu farby na czubku szyszek możemy przywiązać wstążkę, tak aby móc powiesić je na choince. Możesz je także postawić w grupie na stole lub szafce z książki albo dodać do świątecznego stroika.  

Dni wolne Kalendarz 2023. Święta i dni wolne od pracy. Zaplanuj urlop z głową

Więcej o: