Jak wybielić firanki domowym sposobem? Wystarczą trzy produkty z kuchni i znów zachwycą cię bielą

Jak wybielić firanki domowym sposobem? Pranie firanek może przyprawić o zawrót głowy. Zwykle są wykonane z bardzo delikatnych materiałów, które łatwo zniszczyć. Mamy jednak na to bardzo proste i niezawodne sposoby. Jeśli je zastosujesz, twoje firanki będą zupełnie jak nowe.

Wybielanie firanek, może być naprawdę trudne. Delikatny materiał potrafi się łatwo zniszczyć. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Znamy niezawodne i sprawdzone sposoby, żeby bezpiecznie wybielić firanki. Sprawdź, który odpowiada tobie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wybielić firanki? Sięgnij po ocet, cytrynę i sól

Jeśli chcesz, aby twoje firanki były śnieżnobiałe, sięgnij po cytrynę, sól i ocet. To naprawdę proste. Przygotuj 8 litrów wody, a następnie wlej 1/3 szklanki octu i trzy łyżki soli. Namocz firanki w roztworze przez kilka godzin. Dla lepszego efektu możesz dodać sok z cytryny. Po kilku godzinach wyciągnij firanki i wysusz. Dzięki temu będą nie tylko czyste, ale również białe niczym śnieg. 

Jak wybielić firanki? Użyj aspiryny lub proszku do pieczenia

Ciekawym sposobem na wybielenie firanek będzie użycie proszku do pieczenia. Wystarczy, że wsypiesz całe opakowanie do 5 litrów wody i namoczysz materiał w roztworze przez kilka godzin. Dzięki temu firanki będą śnieżnobiałe. Możesz również zastąpić proszek, aspiryną. Wrzuć 5 tabletek do wody i poczekaj, aż się rozpuszczą, a następnie namocz firanki. Efekt będzie podobny jak przy użyciu proszku do pieczenia.

Jak wybielić firanki domowym sposobem? Przygotuj sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona również będzie niezawodnym pomocnikiem w wybielaniu firanek. Mamy na to dwa sposoby:

  • Weź 500 g sody oczyszczonej, na 10 litrów wody. Połącz składniki w odpowiedniej proporcji, w jakiej ilości potrzebujesz. Następnie namocz firankę w roztworze, przez kilka godzin. W kolejnym kroku wypierz je tak jak zawsze. Dzięki temu będą śnieżnobiałe oraz czyste i pachnące.
  • Drugim genialnym sposobem, będzie wybielanie firanek dzięki dodaniu sody do szufladki w pralce. Wsyp sodę oczyszczoną, w tę samą przegródkę, do której zwykle wsypujesz proszek. Następnie ustaw odpowiedni program. Firanki będą nie tylko białe jak te ze sklepu, ale również miękkie.
Więcej o: