Zmieszaj ten produkt z wodą i przetrzyj. Pożółkłe ramy okienne błyskawicznie odzyskają biały kolor!

Pożółkłe ramy okienne skutecznie odbierają urok każdemu wnętrzu. Jak szybko i bez wysiłku się ich pozbyć. Wystarczy sięgnąć po produkty, które najprawdopodobniej masz już w kuchni. Przeczytaj nasz tekst i poznaj dwa sprawdzone sposoby na to, aby ramy okienne były jak nowe.

Nie tylko okna powinniśmy myć regularnie co kilka miesięcy. Okazuje się, że ramy należy czyścić nawet częściej. Zamiast sięgać po silne detergenty, z powodzeniem możesz samodzielnie przygotować mieszanki, które w mgnieniu oka sprawią, że odzyskają biały kolor. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Zobacz wideo https://buzz.gazeta.pl/cytryna

Jak doczyścić pożółkłe ramy okienne? Ten produkt sprawi, że będą jak nowe

Ramy okienne są wykonane z PCV, a ten polimer jest podatni na mechaniczne uszkodzenia, a wiele detergentów może go zniszczyć. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie czyścić ramy, wówczas nie dojdzie do silnych zabrudzeń, których trudno będzie się pozbyć. Czym najlepiej wyczyścić pożółkłe ramy? Sięgnij po środek, który jest delikatny, ale skutecznie rozprawi się z osadem. Doskonałym rozwiązaniem będzie mieszanka sody oczyszczonej z wodą. Jak przygotować domowy środek czyszczący? Wymieszaj jedną szklankę sody z odrobiną wody, aby uzyskać konsystencję pasty, a następnie nałóż ją na pożółkłe ramy okienne miękką ścierką lub gąbką.

Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne octem? Czego potrzebujesz do stworzenia preparatu?   

Preparat z sody oczyszczonej sprawdzi się, przy dużych zabrudzeniach, jeśli twoje ramy są regularne czyszczone, a pożółknięcia mniejsze to możesz wypróbować innego sposób na ich mycie. Do przygotowania specyfiku potrzebujesz 120 ml wody, 90 ml octu oraz 30 ml soku z cytryny. Połącz ze sobą wszystkie składniki, dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem, jeśli jej nie masz, wlej odrobinę preparatu na miękką szmatkę lub gąbkę. Następnie nałóż preparat na ramy okienne i dokładnie wyczyść framugi.  

Więcej o: