Wycieraczki samochodowe zostawiają smugi? Niezawodny trik dla każdej kierowczyni i kierowcy

Wycieraczki samochodowe mają czyścić przednią szybę, ale nie zawsze wykonują swoją pracę. Wtedy widoczność drastycznie się pogarsza. Codzienne radzenie sobie ze smugami po wycieraczkach może być uciążliwe. Czy to oznacza, że konieczna jest wymiana piór? Niekoniecznie! Pomóc może jeden trik.

Smugi wycieraczek to częsty problem, z którym kierowcy spotykają się na co dzień. Mogą być spowodowane brudem, błotem i innymi cząstkami na przedniej szybie. Dlatego ważne jest, aby mieć dobry środek do czyszczenia szyb w samochodzie.

Zobacz wideo Wjechał autem do zbiornika wodnego. Samochód musiała wyciągać straż pożarna

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wycieraczki samochodowe rozmazują brud na szybie? Sposób na smugi

Obecnie kierowcy i kierowczynie mają do dyspozycji wiele różnych rodzajów środków do czyszczenia szyb. Niektóre z nich są przeznaczone do określonych celów, takich jak usuwanie owadów lub innych trudnych do czyszczenia substancji z przedniej szyby.

Różnorodność opcji oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, jakiego rodzaju środka czyszczącego potrzebujesz lub jakim typem pojazdu jeździsz.

Co, jednak gdy mimo dobrej jakości płynów do spryskiwaczy na szybie auta nadal są smugi? Niestety wtedy winne są same wycieraczki, które nie pracując prawidłowo, pozostawiają mało estetycznie wyglądające smugi na szybie. Czy to oznacza, że trzeba je natychmiast wymieniać? Otóż nie! Podpowiadamy jak sobie z poradzić z tym problemem.

Szybki trik na smugi na szybie w samochodzie. Sprawdź swoje wycieraczki samochodowe!

Na początek należy oczyścić gumowe końcówki wycieraczek. Doskonałym sposobem jest użycie suchego ręcznika papierowego lub szmatki, żeby dokładnie wytrzeć pióra.

Nie zawsze jest to proste, chociaż tak mogłoby się wydawać. Brud dość szybko zniknie z powierzchni gumy. Problem może być z lodem. Niestety przy oblodzonej wycieraczce trzeba skierować nawiew na szybę lub ją podgrzać. Jednak najprostszym sposobem zapobiegania zbieraniu się lodu na wycieraczkach jest, by w czasie postoju postawić je na sztorc.

Więcej o: