Jak pielęgnować palmę chamedorę? Zapamiętaj te banalne zasady, a będzie rosła jak szalona

Pielęgnacja palmy chamedory, inaczej również zwanej chamedorą wytworną, nie jest trudnym zadaniem. Powinni sobie z tym poradzić, nawet kompletni nowicjusze. Niskie wymagania, sprawiły, że roślina zyskała wiele miłośników. Jeśli zapamiętasz te kilka zasad, będzie bujnie rosnąć w twoim domu.

Palma chamedora, inaczej zwana także chamedorą wytworną, posiada wiele miłośników. Roślina zachwyca wyglądem i jest naprawdę łatwa w uprawie. To idealny okaz dla początkujących. Jeśli zastosujesz te zasady, palma chamedora, będzie bujnie rosnąć w twoim domu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Palma chamedora: pielęgnacja jest naprawdę prosta. Zadbaj o odpowiednie miejsce

Palma chamedora jest bardzo łatwa w uprawie. Nie ma zbyt wielkich wymagań co do oświetlenia. Nic jej nie będzie, jeśli postawisz roślinę w cieniu, choć najlepsze będzie dla niej światło rozproszone. Pamiętaj jedynie, aby nie stawiać jej w bezpośrednim słońcu. To może narazić ją na poparzenia. Co ciekawe, palma chamedora, poradzi sobie, nawet jeśli postawisz ją na stałe w cieniu.

Chamedora wytworna, ma niskie wymagania. Temperatura nie stanowi problemu

Chamedora wytworna, nie ma wielkich wymagań co do temperatury. Doskonale poradzi sobie przy około 22 stopniach Celsjusza. Pamiętaj jednak, że roślina źle znosi nagłe skorki temperatur. Nie wystawiaj jej również na przeciągi.

Palma chamedora, pielęgnacja wymaga regularnego podlewania. Nie zapomnij o zraszaniu liści

Chamedora wytworna uwielbia wodę. Wymaga obfitego podlewania oraz regularności. Im cieplej w pomieszczeniu, tym więcej wody, będzie potrzebować roślina. Sprawdzaj zawsze przed podlaniem, czy wierzchnia warstwa podłoża lekko przeschła. Jeśli tak, będzie to idealny moment, aby podlać roślinę. Warto również zraszać chamedorę. Szczególnie w okresie grzewczym, będzie to bardzo ważne dla rozwoju rośliny. Używaj do tego zawsze odstałej wody. 

Więcej o: