Te kwiaty doniczkowe przetrwają cały rok! Jak je pielęgnować? Najciekawsze gatunki, które cieszą oko

Całoroczne rośliny doniczkowe to świetny sposób, by urozmaicić nasz balkon również w okresie zimowym, jednocześnie dając zieloną podkładkę pod wiosenne ukwiecanie. Całorocznymi roślinami mogą być np. pnącza czy krzewy liściaste. Jak o nie odpowiednio zadbać?

Zimą nasze donice zaczynają pustoszeć, choć wielobarwne rośliny cieszą oczy, możemy się nimi zachwycać tylko parę miesięcy w roku. Jednakże są rośliny, które mogą wytrzymać cały rok i urozmaicić nasze balkony nawet w najzimniejszych sezonach. Całoroczne rośliny doniczkowe są nie tylko idealnym rozwiązaniem dla pustych donic, ale są też łatwe w pielęgnacji i nie wymagają dużego nakładu pracy. Wybraliśmy dla was zachwycające i proste w obyciu całoroczne rośliny.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Rośliny całoroczne, Zimozielone pnącze to roślina na lata

Bluszcz pospolity posadzony w odpowiednio zacienionym miejscu może służyć nie tylko jako piękna ozdoba. Rośnie wolno i wspina się po podporach lub ścianach, z czasem tworząc zachwycającą zieloną ścianę, dzięki której możesz się cieszyć kameralnym klimatem swojego balkonu. Bluszcz potrzebuje niewielkiej ilości wody i odpowiedniego miejsca, aby rosnąć.

Chamedora Jak pielęgnować palmę chamedorę? Zapamiętaj te zasady, a wyrośnie

Całoroczna roślina o ciekawym wyglądzie. Kiścień Waltera wiosną Cię zaskoczy

Kiścień Waltera znany też jako kiścień wawrzynowy to krzew z rodziny wrzosowatych. Jego liście przybierają różne kolory w szczególności zimą, a w maju zakwitają białe kwiaty przypominające dzwoneczki. Ten krzew lubi cień i lekko wilgotną glebę o kwaśnych odczynach pH. Nie wymaga on przycinania, ale w razie potrzeby dobrze je znosi. 

Epipremnum złociste Zamiast oczyszczacza powietrza, postaw na parapecie epipremnum złociste

Choinka to jedyny iglak w twoim domu zimą? Spróbuj posadzić cyprysik groszkowy

Ten wolno rosnący krzew najlepiej się sprawdzi w doniczce w swojej odmianie karłowatej. W naturalnych warunkach osiągają do 50 metrów i żyją nawet do 400 lat. Roślina ta najlepiej czuje się w dobrze nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru stanowiskach oraz miejscach o wysokiej wilgotności powietrza. Są odporne na zanieczyszczenia powietrza i bardzo rzadko pada ofiarą chorób czy szkodników.  Nie wymaga on cięcia ani formowania.

Szybki sposób na siekanie cebuli Tiktoker pokazał trik z cebulą. Ten banalny sposób rozwiąże problem

Więcej o: