To najdroższe rasy kotów na świecie! Zdjęcia pięknych i kosztownych mruczków, które możesz mieć w domu

Jakie rasy kotów są najdroższe? Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych, a mimo to, nie są tak dobrze rozpoznawalne, jak rasy psów. Nabycie niektórych gatunków oznacza dużą inwestycję finansową. Jakie są najdroższe rasy kotów? Zobacz ich zdjęcia.

Choć o kotach mówi się, że zawsze chodzą swoimi ścieżkami, to towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Obok psów są one również najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Niegdyś były czczone, później z kolei zaczęto wiązać je z siłami nieczystymi i potępiać. Współcześnie zdominowały dużą część Internetu. Jedno pozostaje niezmienne: koty budzą emocje. Sporo emocji mogą wywołać również najdroższe rasy kotów, zarówno ze względu na swoje ceny, jak i niezwykle piękny wygląd.

Zobacz wideo Kot bez sierści? Oto sfinks i wbrew pozorom, nie pochodzi z Egiptu

Jesteś miłośnikiem zwierząt? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Najdroższa rasa kotów: ashera. Kosztują aż pół miliona!

Ashera to hybryda kota domowego, afrykańskiego serwala i dzikiego azjatyckiego kota bengalskiego. Co ciekawe, rasa to została stworzona z myślą o alergikach i odznacza się dużą hipoalergicznością, sięgającą nawet 95%. A ile trzeba zapłacić za takiego wyjątkowego pupila? Ceny kotów ashera mogą sięgać aż pół miliona złotych! Warto jednak zaznaczyć w tym miejscu, że rasa ta nie jest już hodowana ze względu na trudności związane z jej rozmnażaniem.

 

Wierny koci towarzysz: savannah. Ich wygląd jest imponujący

Kolejna pozycja w rankingu najdroższych ras kotów to duży przeskok cenowy. Zakup kota savannah to wydatek sięgający do 180 tys. zł, choć cena ta może też być też znacznie niższa. Czasami jest to "jedynie" około 6 tys. zł. Savannah to stosunkowo młoda rasa kotów, która powstała jako krzyżówka kota domowego i serwala. Zwierzaki te są wyjątkowo oddane właścicielowi i lubią zabawę.

 

Najdroższy kot na świecie? Poznaj unikatowy khao manee

Dosłowne tłumaczenie nazwy rasy khao manee to "biały klejnot", co nawiązuje oczywiście do koloru sierści tych kotów. Co ważne, khao manee występuje wyłącznie w białym umaszczeniu, często w połączeniu z różnobarwnymi oczami. Jest to również rasa rzadka, a jej cena wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Popularny, choć drogi. Zwinny i "gadatliwy" kot bengalski

Koty bengalskie powstały z połączenia dzikiego kota bengalskiego, egipskiego kota mau i kota syjamskiego lub burmańskiego. Ich ceny zaczynają się już od 3,5 tys. zł, ale mogą być one wyższe i sięgać 6 tys. Koty bengalskie są dość przyjazne, choć początkowo zachowują dużą ostrożność. Charakteryzuje je inteligencja, ciekawskość, zwinność oraz wytrzymałość. Ponadto uwielbiają pływać!

 
Więcej o: