Po co jest kalendarz adwentowy? Wszystko, co chcesz wiedzieć o czasie oczekiwań na Święta

Co to jest kalendarz adwentowy? Dowiedz się, skąd się wzięła ta tradycja świąteczna, oraz ile trwa magiczny czas oczekiwań. Obecnie do wyboru masz ogromną ilość kalendarzy i nie muszą być w nim tylko słodycze. Na rynku można znaleźć również takie z perfumami, czy nawet świeczkami.

Jeśli nie wiesz, czym jest kalendarz adwentowy, spieszymy z odpowiedzią. To uwielbiana tradycja, którą wiele ludzi ochoczo celebruje. Jeśli chcesz wiedzieć, ile trwa kalendarz adwentowy, po co się go używa oraz jakie rodzaje są dostępne w ofercie na rynku, już odpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Co to jest kalendarz adwentowy? To bardzo popularna świąteczna tradycja

Adwent to tradycja chrześcijańska. Tak nazywany jest okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Osoby wyznające tę religię, w tym czasie oczekują na narodziny Jezusa. Pomóc, ma w tym właśnie kalendarz adwentowy. Zazwyczaj jest to pudełko, w którym ukryte są różne rzeczy. Tradycyjnie, jest to kalendarz, gdzie każdego kolejnego dnia, odkrywa się okienko z w którym można znaleźć na przykład cytat z biblii lub religijną ilustrację. Z czasem jednak niespodzianki ukryte w kalendarzu, zaczęły być naprawdę różne. 

Od kiedy rozpoczyna się otwieranie kalendarza adwentowego? Ostatnie okienko, otworzysz w Wigilię

Kalendarz adwentowy otwiera się po jednym okienku codziennie od 1 grudnia. Niespodzianki, można odkrywać po kolei, aż do 24 dnia tego miesiąca. Ostatnie otwiera się w Wigilię Bożego Narodzenia. Najczęściej niespodziankami ukrytymi w kalendarzu były czekoladki. Od pewnego czasu jednak można wybrać przeróżne egzemplarze, z najróżniejszymi prezentami

Wiele marek oferuje coraz ciekawsze kalendarze adwentowe. Nie są to już tylko czekoladki

Choć w tradycji były raczej czekoladki, ozdoby choinkowe, czy święte obrazki, dziś w kalendarzach adwentowych można znaleźć praktycznie wszystko. Na rynku są dostępne egzemplarze z herbatą, czy też świeczkami. Można również znaleźć kalendarze specjalnie spersonalizowane dla nastolatków, czy dorosłych. Wiele kalendarzy oferuje kosmetyki, czy nawet figurki ulubionych bohaterów kina bohaterskiego. W dzisiejszych czasach każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu może we wspaniały sposób umilić sobie oczekiwanie do świąt. 

Więcej o: