Naturalny nawilżacz powietrza do domu? Nie tylko rośliny! Ten sposób świetnie nawilży pomieszczenie

Jaki jest naturalny nawilżacz powietrza? W problemie mogą pomóc ci rośliny. Ponadto możesz również samodzielnie zrobić taki nawilżacz. Zimą wilgotność powietrza w mieszkaniach, znacznie spada, dlatego może przydać się dodatkowa pomoc. Sprawdź, jak możesz poradzić sobie z problemem.

Zimą znacznie obniża się poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu. Dlatego, jeśli wiesz, że jest ono zbyt suche, warto jakoś rozwiązać problem. Mogą ci w tym pomóc rośliny lub możesz samodzielnie zrobić nawilżacz powietrza. Sprawdź, jak poradzić sobie z problemem suchego powietrza!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jaki jest naturalny nawilżacz powietrza? Zobacz, jak możesz sprawdzić wilgotność w twoim domu

To bardzo ważne, aby pilnować poziomu wilgotności powietrza. Nie powinno być ono zbyt suche. Niestety zimą, wilgotność powietrza znacznie spada. Panuje przekonanie, że najlepiej, jeśli utrzymuje się ona pomiędzy 40%, a 60%. Może to być jednak rudne do osiągnięcia zimą. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest wilgotność w twoim domu, wykorzystaj higrometr. Możesz też kupić termohigrometr, jeżeli chcesz wiedzieć dodatkowo jaka jest temperatura w mieszkaniu. 

Jaki jest naturalny nawilżacz powietrza? Pomoże ci ta roślina

Jeśli wiesz już, że potrzebujesz nawilżacza powietrza, wykorzystaj rośliny. Istnieją gatunki, które doskonale rozwiążą twój problem. Jednym z nich jest skrzydłokwiat, piękny, biały, a w dodatku elegancki kwiat, który może pełnić również funkcje naturalnego nawilżacza powietrza.

Jak zrobić nawilżacz powietrza? To naprawdę proste

Możesz zrobić samodzielnie świetny nawilżacz powietrza. W sezonie grzewczym będzie to niezawodny sposób. Wystarczy, że położysz pranie lub mokry ręcznik na kaloryferze. Możesz również postawić na nim naczynie z wodą. Jeśli wybierzesz ten sposób, koniecznie dodaj kilka kropel ulubionego olejku zapachowego. Otrzymasz w ten sposób dodatkowo świetny odświeżacz powietrza.

Więcej o: