Jak odkleić ceny od prezentów? Weź produkt z kuchni i posmaruj. Błyskawicznie znikną bez śladu!

Jak pozbyć się etykiety z prezentów? Grudzień to czas, kiedy kupujemy dla naszych bliskich upominki, jednak nie zawsze udaje nam się z łatwością pozbyć ceny. Co wówczas powinniśmy zrobić? Podpowiadamy, jakich trików użyć, aby bezpiecznie i bez wysiłku odkleić naklejkę z podarunku.

Wiele osób próbuje pozbyć się ceny "na sucho", zdrapując naklejkę. Niestety nie jest to najlepszy sposób, najczęściej nie udaje nam się odkleić całej nalepki, a do tego klej pozostaje na opakowaniu lub produkcie. Podczas usuwania ceny nie powinniśmy także używać noży lub nożyczek, w ten sposób łatwo zarysujemy szklaną, plastikową lub ceramiczną powierzchnię produktu. Jak zatem zdjąć cenę w bezpieczny sposób? Wyjaśniamy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Jak pozbyć się ceny z książki? Pomoże ci w tym suszarka lub parownica

Ta metoda sprawdzi się zarówno przy odklejaniu cen z plastikowych pudełek, jak i kartonów czy książek. Chodzi oczywiście o podgrzewanie nawierzchni, na której znajduje się etykieta. Podczas odklejania naklejki tym sposobem nie będziemy robić tego mechanicznie, więc nie dojdzie do porysowania. Ciepłe powietrze sprawi, że klej się rozpuści i łatwo go zdejmiemy. Do podgrzania naklejki możesz użyć suszarki, parownicy do ubrań, żelazka z generatorem pary lub myjki parowej.

Te produkty każdy z nas ma w domu. Będą niezastąpione przy usuwaniu naklejek 

Tłuszcz sprawi, że bez trudu odkleimy naklejkę. Czego użyć? Możemy sięgnąć po oliwkę do ciała, oliwę z oliwek, masło, a nawet majonez. Bez względu na to, który z nich wybierzesz, powinieneś nałożyć warstwę produktu w miejsce, w którym znajduje się cena, a następnie pozostawić go na kilka minut. Po tym czasie bez większego problemu pozbędziesz się ceny oraz kleju. Jeśli chcesz odkleić nalepkę ze szklanego przedmiotu, to możesz zrobić to, wstawiając przedmiot do miski z wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Po kilku minutach w tej mieszane klej powinien się rozpuścić, a naklejka odejdzie z łatwością. 

Więcej o: