Do kiedy jest bon turystyczny? Nie wszyscy wykorzystają go w ferie 2023. Obowiązują surowe warunki

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Pierwszy planowany ostateczny termin realizacji dawno za nami. Zmieniono jednak zasady i część osób będzie mogła go jeszcze zrealizować w nadchodzące ferie zimowe 2023. Kto skorzysta z bonu turystycznego i na jakich zasadach? Odpowiadamy.

Termin wykorzystania bonu turystycznego został niedawno przedłużony, ale czy wykorzystasz go jeszcze w ferie zimowe 2023? Dowiedz się, jak go aktywować i nie przegap terminu.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Do kiedy jest bon turystyczny i czy wykorzystasz go jeszcze w 2023 roku?

Początkowo, bon turystyczny był ważny jedynie do końca września 2022 roku. Jednak niedawno Prezydent podpisał ustawę, w której jest zawarta poprawka dotycząca świadczenia. Bon turystyczny można wykorzystać, aż do końca marca 2023 roku. Dzięki temu możesz go użyć podczas ferii zimowych 2023. 

Realizacja bonu turystycznego. Na co można przeznaczyć świadczenie?

Jeśli wiesz już, kiedy wykorzystasz bon, musisz też wiedzieć, na co możesz go przeznaczyć. Oferta jest właściwie całkiem spora. Możesz wykorzystać bon na przykład przy płatności za pobyt w hotelu, pensjonacie, czy też gospodarstwie agroturystycznym. Całą listę, możesz znaleźć tutaj. Pamiętaj jednak, że najpierw należy go aktywować na stronie PUE ZUS.

Jak sprawdzić, czy bon turystyczny jest aktywny i jak aktywować bon turystyczny?

Jeśli chcesz zaktywować bon turystyczny, będzie trzeba zarejestrować się w PUE ZUS. Tam również sprawdzisz, czy jest on aktywny. To jak na razie jedyna droga, aby zrealizować bon turystyczny. Tylko dzięki rejestracji będziesz w stanie płacić bonem w miejscach, które go akceptują.

Bon turystyczny. Jaka kwota jest zawarta w świadczeniu? 

Dzięki świadczeniu, na każde dziecko do 18 roku życia, przypada kwota 500 zł. Jeśli twoje dziecko jest niepełnosprawne, dostaniesz dodatkowy bon o wartości również 500 zł. Oznacza to, że osoby z orzeczeniem, otrzymają świadczenia o łącznej wartości 1000 zł.

Osoby, które już w całości wykorzystały bon turystyczny, nie otrzymają go ponownie w 2023 roku i nie będą miały możliwości realizacji bonu w ferie zimowe 2023. Rząd nie planuje ponowienia tej formy świadczenia.

Więcej o: