Nie wylewaj wody po ziemniakach! Ma genialne zastosowania i pomaga zaoszczędzić pieniądze

Nie wylewaj wody po ziemniakach! Wbrew pozorom, może ci się bardzo przydać. Kiedy dowiesz się, co możesz zrobić z wodą po ziemniakach, już nigdy nie będziesz jej wylewać. Te sposoby pomogą ci zaoszczędzić i ułatwią wiele czynności.

W wielu polskich domach ziemniaki są gotowane praktycznie codziennie. Większość ludzi wylewa wodę po ugotowaniu, jednak jest to ogromny błąd. Może ci się ona przydać w wielu sytuacjach. Sprawdź, w jaki sposób warto wykorzystać wodę po ziemniakach, a już nigdy jej nie wylejesz.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ziemniaki nie tuczą! Wręcz pomagają w przemianie materii

Nie wylewaj wody po ziemniakach. Wykorzystaj ją do podlewania kwiatów

Jeśli kupujesz specjalistyczne nawozy, od dziś zdecydowanie przestaniesz to robić. W ziemniakach zawarte są dwa składniki odżywcze, których rośliny bardzo potrzebują. Wapń i fosfor potrafią zdziałać cuda, jeśli dodasz ich do ziemi w doniczce. Nie musisz kupować więc żadnych sklepowych nawozów. Wystarczy zwykła woda po ziemniakach. Poczekaj, aż schłodzi się do temperatury pokojowej i dodaj ją do ziemi. Uważaj jednak na sól. Nie powinno być jej zbyt dużo w wodzie, ponieważ może zaszkodzić to roślinom. 

Woda po ziemniakach, a pielęgnacja. To świetna płukanka do włosów.

Oprócz zbawiennego wpływu na rośliny woda po ziemniakach ma również wspaniałe właściwości dla twoich włosów. Doskonale sprawdzi się jako płukanka. Pamiętaj jednak, że woda nie powinna być osolona. To może zaszkodzić włosom. Kiedy myjesz włosy, podczas ostatniego płukania szamponu, wykorzystaj wodę po ziemniakach. Witaminy zawarte w cieczy, świetnie je odżywią. Ponadto włosy będą bardziej lśnić. W ten sposób zaoszczędzisz na drogich kosmetykach!

Woda po ziemniakach przyda się w kuchni! Wypoleruj nią sztućce

Zbliżają się Święta, dlatego pora myśleć o polerowaniu sztućców i czyszczeniu najlepszej zastawy. W pierwszej czynności doskonale sprawdzi się woda po ziemniakach. Zanurz w niej sztućce na kilkanaście minut. Następnie osusz i wypoleruj przy pomocy suchej ściereczki. Dzięki temu będą pięknie lśnić.

Więcej o: