Czy będzie śnieg na Święta? W tych częściach Polski tak. Prognoza pogody na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jaka będzie pogoda w Wigilię? Chyba wszyscy oczekują białych Świąt, ale niestety rzeczywistość często rozczarowuje. Znamy wstępną prognozę pogody na Święta dla poszczególnych rejonów Polski.

Czy na święta Bożego Narodzenia będzie padać śnieg? Wiele zależy od regionu Polski. Meteorolodzy wstępnie przewidują spadki temperatur w tygodniu świątecznym do -7 stopni Celsjusza. Jeśli te prognozy się potwierdzą, jest duża szansa na białe Święta. Oprócz opadów śniegu czekają nas również opady marznącego deszczu i mżawki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwumetrowy bałwan-olbrzym na środku drogi w Lesznie. Policjanci musieli się z nim rozprawić.

Czy będzie śnieg na Święta i jaka będzie pogoda? Najzimniej na Suwalszczyźnie

Na razie synoptycy dysponują jedynie wstępnymi analizami modeli meteorologicznymi. Na południu kraju możemy się spodziewać najbardziej obfitych opadów śniegu w okresie Bożego Narodzenia, w szczególności w górach gdzie termometry mogą pokazywać od -1 stopnia do -7 stopni Celsjusza.

Gdzie będzie najcieplej w Boże Narodzenie? Prognoza pogody: zachód Polski

Synoptycy prowidują, że na zachodzie Polski temperatura nie powinna spaść bardziej niż do -2 stopni nocą, natomiast w ciągu dnia może ona osiągać 3 stopnie Celsjusza. Orientacyjna prognoza pogody zakłada również lokalne, jedna niewielkie opady śniegu

Śnieg na Święta w Polsce. Taka będzie pogoda na Święta 2022

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski wyjaśnia, że na tę chwilę dysponują oni bardzo wstępnymi analizami. Tłumaczy, że ECMWF podaje prognozy na pięć tygodni do przodu, są jednak one tygodniowe, a nie dzienne. Model wskazuje na obfite opady w tygodniu świątecznym jednak nie wiadomo czy będzie to początek, czy koniec tygodnia. Zima może nas jeszcze zaskoczyć, jednak na oszacowanie dokładniejszej prognozy pogody będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Więcej o: