Jak zrobić odmrażacz do szyb? Ten działa błyskawicznie i jest tani! Użyj składników z domu

Domowy odmrażacz do szyb to skuteczny i przede wszystkim tani sposób na ułatwienie życia dla wszystkich właścicieli samochodów. Do jego przygotowania wystarczą popularne produkty kuchenne. Dzięki temu szybko też uzupełnisz zapasy odmrażacza. Czego dokładnie będziesz potrzebować? Podpowiadamy!

Zimowe poranki bywają szczególnie trudne, i to nie tylko ze względu na ciemność i niską temperaturę. Każdy właściciel auta z pewnością doskonale zna problem zamarzniętych szyb. Ich rozmrożenie wymaga czasu i energii, a profesjonalne środki, które mają to zadanie ułatwić, często są dość drogie. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby na świetne alternatywy płynu do odmrażania szyb samochodowych. Dzięki nim zapomnisz o żmudnym skrobaniu pojazdu na mrozie.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Interesują cię porady na zimowe problemy? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Domowy odmrażacz do szyb. Czy wystarczy sama woda?

Stosowanie samej wody do odmrażania szyb samochodowych może niestety wiązać się z ryzykiem uszkodzenia szyb. Jeśli decydujesz się na tę metodą, stosuj ją raczej tylko przy cienkiej warstwie szronu. Pamiętaj również, aby woda, którą polejesz szyby, nie była zbyt ciepła, gdyż przyspieszy to jej zamarzanie. Co więcej, musisz działać szybko. Najlepiej od razu uruchom wycieraczki, które usuną wodę i rozprowadzą zimowy płyn do spryskiwaczy.

Domowy płyn na zamarznięte szyby. Wykorzystaj sól lub ocet

O ile użycie samej wody może być ryzykowne, to połączenie jej z popularnymi składnikami kuchennymi zdecydowanie zwiększy jej skuteczność. W przypadku soli wystarczy dodać jedną łyżkę produktu na około pół litra wody. Wodę z octem należy wymieszać w proporcji 1:2. Następnie wybrany roztwór umieść w butelce ze spryskiwaczem, spryskaj szybę i chwilę odczekaj. Lód powinien rozpuścić się, co znacznie ułatwi jego usunięcie.

Odmrażanie szyb samochodowych a alkohol. Domowy odmrażacz do szyb z denaturatu

Odmrażacz do szyb na bazie alkoholu może okazać się dość skuteczny, choć należy zaznaczyć, że nie jest to już sposób najtańszy. W celu wykonania tego roztworu najlepiej jest wybrać bezbarwny denaturat. Alkohol i wodę należy wymieszać w proporcji 1:1.

Więcej o: