Masz cienkie i rzadkie włosy? Kilka kropel tego produktu widocznie je zagęści i wzmocni

Cienkie i rzadkie włosy to dla wielu osób problem i częsta przyczyna kompleksów. Choć przyczyny bywają różne i nie zawsze mamy na nie bezpośredni wpływ, rozwiązaniem mogą być te domowe sposoby. Zobacz, jak zagęścić włosy, przyspieszyć ich porost i wzmocnić pasma.

Rzadkie włosy nie zawsze są cienkie, a włosy cienkie – rzadkie. Zarówno przyczyna, jak i sposób radzenia sobie z problemem mogą się więc różnić w zależności od tego, gdzie tkwi problem. Rzadkie, osłabione czy cienkie pasma mają wiele różnych przyczyn. Nieprawidłowa dieta, stres, przebyte choroby, złe nawyki, brak ruchu, częste zabiegi fryzjerskie, zmiany hormonalne, a przede wszystkim geny mogą niekorzystnie wpływać na gęstość, kondycję i stan włosów, a także na ich wypadanie. Każdego dnia tracimy nawet do 100 włosów. Niepokój powinno zwrócić wzmożone wypadanie i widoczne przerzedzenie kosmyków. W takiej sytuacji warto skontaktować się z lekarzem lub trychologiem, który pomoże odnaleźć przyczynę i zaleci odpowiednią kurację. By wzmocnić i zagęścić kosmyki, warto sięgnąć po kilka sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nałóż go na włosy i ciesz się efektem. Ten produkt sprawi, że będą gęste i lśniące Jak rozjaśnić włosy w domu? Potrzebne produkty znajdziesz w kuchennej szafce

Masz cienkie i rzadkie włosy? Sięgnij po domowe wcierki, które je wzmocnią i zagęszczą

Wcierki w połączeniu z delikatnym masażem skóry głowy korzystnie wpływają na porost włosów. Pozwalają więc zagęścić pasma, pobudzają cebulki do wzrostu i sprawiają, że kosmyki będą mocniejsze. Sporą popularnością cieszą się dostępne w drogeriach kosmetyki. Równie skutecznie zadziałają również domowe mikstury. Warto postawić na składniki, które pobudzą cebulki. Mowa przede wszystkim o kofeinie czy naparach ziołowych.

  1. Wcierka z kawy: zaparz mocny napój. Napar w temperaturze pokojowej wetrzyj w skórę głowy, masując ją delikatnie opuszkami palców. Fusy możesz wykorzystać do domowego peelingu skóry.
  2. Wcierka z kropli żołądkowych: jedną kroplę produktu rozpuść w 2-3 łyżkach letniej wody. Wymieszaj i wetrzyj w skórę głowy, pamiętaj o masażu. Pozostaw na co najmniej 30 minut. Mięta pieprzowa, dziurawiec i kozłek lekarski korzystnie wpłyną na porost włosów. Pamiętaj jednak, że krople żołądkowe zawierają alkohol, nadmiar produktu może wywoływać podrażnienia skóry głowy.

Włosy Olej z czarnuszki na włosy. Banalny trik, którego efekty zachwycają

Jak dbać o rzadkie i cienkie włosy? Uważaj na ilość kosmetyków

Stosowanie wcierek i odpowiednia dieta to nie wszystko. Nie zapominaj też o prawidłowej pielęgnacji. Nie kładź się spać z mokrymi włosami, zawsze dobrze je wysusz przed snem. Pamiętaj też, by na noc zaplatać włosy w warkocz lub kok. Dzięki temu ograniczysz tarcie i łamanie kosmyków. O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Susz włosy letnim lub chłodnym nawiewem. Unikaj gorącego powietrza, prostownicy, lokówki, a przed ich zastosowaniem zawsze zabezpiecz włosy produktem termoochronnym.
  • Czesz włosy delikatnie. Nie szarp ich, sięgaj po szczotkę lub grzebień, które pozwalają delikatnie rozplątać kosmyki.
  • Nie przesadzaj z ilością kosmetyków, szczególnie z obciążającymi włosy olejami i produktami emolientowymi. Cienkie włosy bardzo łatwo przeciążyć.
  • Pamiętaj o wykonywaniu regularnych peelingów skóry głowy.
Więcej o: