Co na opryszczkę? Wystarczy kuchenny produkt za złotówkę i woda, a zniknie w jedną noc

Co na opryszczkę? Są domowe sposoby, które pomogą ci szybko rozwiązać problem. Jeśli planujesz ważne spotkanie, ale na twoich ustach pojawia się infekcja - wiemy, jak sprawić, że zniknie nawet w jedną noc. Wystarczy odrobina kuchennego produktu i woda.

Opryszczka niestety, często pojawia się wtedy, kiedy jest najbardziej niepożądana. Bywa, że jest to przed ważnym spotkaniem biznesowym, czy randką. W takich sytuacjach należy szybko zareagować. Opryszczka nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również boli, przez co dyskomfort jest podwójny. W tekście poniżej wyjaśniamy, jak temu zaradzić.

Warto pamiętać, że opryszczka jest wywołana wirusem, a domowe sposoby na opryszczkę są bezpośrednią ingerencją w stan zdrowia. Zanim zastosujesz jedną z poniższych porad, warto wcześniej skonsultować to ze specjalistą, ponieważ problem może wymagać leczenia farmakologicznego.

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd bierze się opryszczka? Podajemy odpowiedzi

Opryszczka wargowa jest wywoływana przed wirusa HSV – Herpex Simplex Virus. Zarazić się nim można w dzieciństwie, a nawet będąc jeszcze w brzuchu matki. Niestety nie ma możliwości wyeliminowania tego wirusa w całości z organizmu. Będzie się on uaktywniał w momencie osłabionej odporności, czy przemęczenia. Dlatego należy dbać o swoje zdrowie, unikać stresu, dobrze się odżywiać i ubierać się adekwatnie do pogody. Ważne jest także zażywanie witamin z grupy B.

Domowe sposoby na opryszczkę. Cebula, czosnek i miód nie tylko na przeziębienie

Syrop z cebuli oraz mleko z miodem i czosnkiem to główne domowe metody łagodzenia objawów podczas przeziębienia. Okazuje się jednak, że te produkty mają również dobre zastosowanie przy opryszczce. Mają działanie przeciwwirusowe, dlatego wspomagają leczenie. Aby uniknąć podrażnień, zaleca się zrobienie "papki" z tych trzech składników i nałożenie jej na febrę. Wystarczy do miodu dodać sok z cebuli oraz drobno rozdrobniony czosnek. Podobną papkę można wykonać także z sody oczyszczonej. Należy dodać do niej odrobinę letniej wody i nałożyć na opryszczkę.

Pasta do zębów działa na opryszczkę? Na ten sposób lepiej uważać

Większość osób zapytana o domowy sposób na pozbycie się opryszczki podaje smarowanie jej pastą do zębów. Aby ten trik zadziałał, pasta powinna mieć w swoim składzie fluor, który ma działanie przeciwwirusowe. Bez tego produkt wysuszy febrę, ale nie da aż takich efektów. Należy pamiętać, że tego rozwiązania nie powinno się stosować u dzieci. Oprócz pasty do zębów warto mieć pod ręką także pastę cynkową, która również może pomóc w walce z opryszczką. 

Więcej o: