Drewniana klamerka na słuchawce prysznicowej. Ten genialny trik na zawsze rozwiąże problem!

Domowe triki są zaskakująco proste, a często rozwiązują uciążliwe problemy i ułatwiają życie. Jednym z nich jest założenie drewnianej klamerki na prysznic. Jakie korzyści możesz dzięki temu zyskać? Efekt na pewno cię zaskoczy.

Świeży zapach w łazience jest niezwykle istotny. Regularne dbanie o czystość to oczywiście podstawa, aby osiągnąć ten cel. Warto jest również pomyśleć o dodatkowych odświeżaczach, które umilą nam spędzone w tym pomieszczeniu chwile. Jaki związek ma z tym drewniana klamerka? Okazuje się, że bardzo duży. Zanim udasz się do sklepu po specjalny automat zapachowy, dowiedz się, jak łatwo możesz stworzyć własny. Zrobisz to szybko i niewielkim kosztem.

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Szukasz pomysłowych domowych trików? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Genialny domowy trik do łazienki. Dlaczego warto umieścić klamerkę na prysznicu?

Założenie klamerki na prysznic to łatwy sposób na to, by twoja łazienka pachniała świeżo i przyjemnie. Jak dokładnie to zrobić? Przede wszystkim musisz użyć drewnianej klamerki. Następnie klamerkę nasącz w dowolnym olejku zapachowym, np. eukaliptusowym. Na koniec klamerkę przypnij w odpowiednim miejscu. Może to być na słuchawce prysznicowej, na drzwiach kabiny lub na zasłonce prysznica. Zwróć tylko uwagę na to, aby strumień wody nie opłukiwał klamerki.

Załóż klamerkę na prysznic. Jak dokładnie działa ta metoda?

Jeśli chcesz wykorzystać trik z klamerką w swojej łazience, ważne jest, gdzie ją umieścisz. Powinna ona być blisko źródła wody, ale nie bezpośrednio pod strumieniem wody. Dlaczego? To para wodna spowoduje, że aromatyczny olejek będzie wydobywał się z drewna, umilając czas osobie używającej prysznica. Z drugiej strony, nie chcesz przecież olejku od razu wypłukać, a już na pewno nie na swoje ciało.

Domowe triki do łazienki. Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza?

Niewątpliwą zaletą domowych odświeżaczy powietrza jest ich niski koszt, łatwość wykonania i pełna swoboda w wyborze zapachu. Jednym ze sposobów szczególnie wartych uwagi jest odświeżacz w spay’u. Do jego wykonania potrzebujesz szklanki wody, pół łyżeczki sody oczyszczonej, olejku zapachowego i butelki ze spryskiwaczem. Składniki wystarczy wymieszać i wlać do butelki. Metoda ta pomoże szybko pozbyć się brzydkich zapachów w dowolnym momencie.

Więcej o: