Ten nawilżacz powietrza na kaloryfer nic nie kosztuje! W mig rozwiąże problem suchego pomieszczenia

Nawilżacz powietrza na kaloryfer sprawdzi się o każdej porze roku. Aktualnie temperatura na zewnątrz spada, co wpływa na konieczność grzania w domach. Niestety, z tego powodu wiele osób boryka się ze zbyt suchym powietrzem. Co na suche powietrze w domu? Jak zrobić domowy nawilżacz powietrza i zaoszczędzić pieniądze? Podpowiadamy.

Nawilżacz na kaloryfer można znaleźć w prawie każdym większym sklepie z artykułami domowymi. Nie trzeba jednak kupować kolejnego gadżetu, aby polepszyć jakość powietrza w mieszkaniu. W ciągu kilku minut można samodzielnie wykonać domowy nawilżacz. Aby zredukować suche powietrze i pozbyć się idących za tym problemów wystarczy jeden element. Sprawdź jaki.

Zobacz wideo Jak pielęgnować suche i spierzchnięte jesienią i zimą usta?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Nawilżacz na kaloryfer może być niezbędny. Jakie problemy wynikają z suchego powietrza?

Sezon grzewczy sprzyja złemu nawilżeniu powietrza w mieszkaniu. Konsekwencją suchego powietrza jest nie tylko przesuszona skóra (głównie na dłoniach), ale również kłopoty z oddychaniem. Złe nawilżenie wpływa na podrażnienie błon śluzowych, co może powodować drapanie w gardle. Warto zwrócić uwagę, że przez suche powietrze nie tylko ludzie mierzą się z dyskomfortem. Efekty takiej sytuacji mogą być widoczne również na meblach, czy podłodze. 

Domowy nawilżacz powietrza na kaloryfer. Jak go zrobić? Odpowiadamy

Wystarczy zrobić jedną czynność, aby poprawić jakość powietrza i zniwelować suchość. Należy wziąć mokry ręcznik i położyć go na kaloryferze. To najłatwiejszy sposób na domowy nawilżacz powietrza. Na kaloryfer można również rozłożyć pranie. Jednak jeżeli temperatura kaloryfera jest bardzo wysoka, to nie należy kłaść ubrań bezpośrednio na żebra. Kontakt z tak gorącym powietrzem może uszkodzić pranie. Warto także postawić garnek lub pojemnik z gorącą wodą na kaloryferze. Aby umilić sobie czas spędzany w domu, można do pojemnika dodać kilka kropel olejku eterycznego o ulubionym zapachu.

Naturalny nawilżacz powietrza do domu. Te rośliny sprawdzą się idealnie!

Woda to nie jedyny sposób na nawilżenie powietrza. Aby uniknąć suchości, warto postawić w pomieszczeniu rośliny doniczkowe. One również bardzo dobrze wpływają na jakość powietrza. Filtrują je, oczyszczają, a także produkują tlen oraz wilgoć. Dodatkowo wygląd kwiatów jest bardzo przyjemny dla oka. Najlepsze w takiej sytuacji okazują się szczególnie dwie rośliny: skrzydłokwiat oraz dracena

Więcej o: