Prosty sposób na elegancki dodatek do ubrania. Sprawdź, jak zrobić pompon do czapki!

Czapka z pomponem nigdy nie wychodzi z mody. Co roku w okresie zimowym można spotkać na ulicy setki osób z takim nakryciem głowy. Jeśli chcesz, żeby twoja czapka była niepowtarzalna, zrób ją własnoręcznie. Wyjaśniamy, jak uszyć idealny pompon.

Zima zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że najwyższa pora zaopatrzyć się w grube ubrania. Szczególnie przyda ci się czapka. Jeśli chcesz, żeby była nie tylko ciepła, ale też modna i elegancka, możesz doszyć do niej pompon. Trzymając się poniższej instrukcji, zrobisz go samodzielnie w zaledwie kilka minut. 

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

W czym pomaga pompon na czapce? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Choć dziś pompon stanowi ozdobę czapki, to w rzeczywistości nie został on zaprojektowany jako stylowy dodatek. Jego pierwotna funkcja była zupełnie inna. W XVIII wieku służył francuskim marynarzom do ochrony głowy. Schodząc pod pokład, musieli uważać, by nie uderzyć się w sufit. Puszysty pompon miał amortyzować takie uderzenie.

Jak wiązać szalik? Ten prosty trik sprawi, że będziesz wyglądać elegancko tej zimy Jak wiązać szalik? Ten trik powinien znać każdy! Ulepszy stylizację

Jak zrobić pompon do czapki? To prostsze, niż myślisz

Własnoręczne stworzenie pompona jest bardzo proste i zajmie ci tylko kilka minut. Potrzebujesz do pracy jedynie włóczki w ulubionym kolorze i tektury. 

Wytnij z tektury dwa koła. Ich wielkość zależy od tego, jak duży pompon chcesz mieć przy swojej czapce, dlatego dokładnie zmierz ich średnicę. Następnie wytnij mniejsze kółko ze środka każdego kartonika. Złóż ze sobą okręgi i przywiąż do nich końcówkę włóczki, a następnie zacznij ciasno oplatać całość dookoła. Gdy skończysz, znajdź między warstwami wełny fragment tektury i włóż w tym miejscu nożyczki między okręgi. Rozetnij je, a następnie włóż między kartony kawałek włóczki i mocno go zwiąż. Na koniec wyjmij tekturowe elementy i gotowe! Tak wykonany pompon możesz przyszyć do swojej czapki i cieszyć się eleganckim nakryciem głowy.

Namocz je w tym płynie i wrzuć do prania (zdj. ilustracyjne) Namocz je w tym płynie i wrzuć do prania. Będziesz tak robić już zawsze

Spodobało ci się własnoręczne wykonanie pompona? Spróbuj samodzielnie zrobić czapkę 

Jeśli efekty twojej pracy sprawiły ci przyjemność i chcesz stworzyć coś jeszcze, możesz zrobić swoją czapkę. Potrzebujesz do tego jedynie igły, nici i..rękawa ze starego swetra! Odetnij rękaw od swetra na długość, w jakiej chcesz mieć czapkę. Zszyj ten koniec, który będzie czubkiem, a drugi pozostaw luźno. Jeśli rękaw ma na końcu ściągacze, to czapka będzie się lepiej trzymać. Do czubka możesz doszyć własnoręcznie wykonany pompon i nakrycie głowy gotowe!

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Więcej o: