Zauważył psa leżącego przy torach. To, co stało się później, chwyta za serce

Porzucane i bezdomnych zwierzęta to wciąż ogromny problem, szczególnie zimą i po świętach. Część psów czy kotów znajdywanych na polach, w lasach czy przy drogach to spłoszone zwierzęta, inne zostały porzucone. Na jednego z takich bezdomnych psów natknął się prowadzący profil ekipa_z_podworka.

Niepozorne nagranie pojawiło się na Facebooku 28 listopada. Prowadzący profil ekipa_z_podworka nagrał psa leżącego w rowie przy torach kolejowych w pobliżu drogi. To, co zrobił, wywołało lawinę. Ponad 181 tysięcy reakcji, 6,6 tysięcy komentarzy i łącznie ponad 4,5 mln wyświetleń na Facebooku, do tego kilkaset odtworzeń filmu na Youtube.

Zobacz wideo Pies na dachu budynku potrzebował pomocy. Ściągnęła go policja

Więcej podobnych historii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zauważył psa leżącego przy torach. "Stary, może podwieźć?"

Mężczyzna jechał samochodem, gdy zauważył psa leżącego w trawie w pobliżu torów kolejowych. Natychmiast zatrzymał samochód i postanowił pomóc zwierzakowi. – Stary, może podwieźć? – spytał mężczyzna i po chwili wysiadł z samochodu, przestawił się i dodał – Może i stary rocznik, ale ciepło jest w środku. Jedzenie też się jakieś znajdzie.

Całe nagranie z zajścia można obejrzeć m.in. na kanale mężczyzny na Youtube.

 

Nagranie wywołało lawinę pozytywnych reakcji i komentarzy. "Ja nic nie zrobiłem, tylko go podwiozłem"

Nagranie pojawiło się na profilu ekipa_z_podworka na Facebooku i zebrało ponad 181 tysięcy reakcji i 4,5 mln wyświetleń. Film przyniósł mężczyźnie sławę, choć sam zwraca uwagę, że to tylko drobny gest.

Ja nic nie zrobiłem, tylko go podwiozłem! Tu nie chodzi o mnie, tylko o to, że to nic nas nie kosztuje!

– napisał autor nagrania. Pod filmem zarówno na Facebooku, jak i na Youtube, pojawiło się kilka tysięcy komentarzy pełnych zachwytu i podziękowań.

Robisz wspaniałą robotę.
Fajnie, że poświęciłeś chwilę, żeby się zatrzymać i zaopiekować się psem. To dobrze o Tobie świadczy. Empatia jest dzisiaj w cenie, ale niekoniecznie w modzie.
Jakie wystraszone to szczęście. Łukasz, jak to dobrze, że akurat to Ty tam jechałeś. <3
Zrobiłeś więcej, niż Ci się wydaje w tych czasach… Wielkie dzięki i szacunek.
Jest Pan młodym wspaniałym człowiekiem, dobre serducho. Dziękuję, oby więcej ludzi takich było. Jest Pan wielki.

Prowadzący profil ekipa_z_podworka pan Łukasz z Leszna ma doświadczenie w ratowaniu porzuconych zwierząt. Prowadzi kanał na Youtube, profil na TikToku i stronę na Facebooku, gdzie dzieli się z obserwującymi m.in. historiami przygarniętych zwierząt. Nie ogranicza się jednak tylko do psów czy kotów, pomocy udziela bowiem również krowom, indykom czy innym zwierzętom gospodarskim.

Więcej o: