Regulacja okien plastikowych. Instrukcja krok po kroku dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze

Jak wyregulować okna na zimę? Wyjaśniamy, jak zrobić to szybko i skutecznie. Choć może to brzmieć, jak praca która wymaga specjalisty, to jednak prawda jest taka, że możesz zrobić to samodzielnie. Wystarczy, że zastosujesz naszą instrukcję, a rozprawisz się z wyzwaniem w kilka chwil. Jak wyregulować okna na zimę?

Regulowanie okien to bardzo ważna czynność, kiedy zmienia się pora roku. W końcu nikt nie chcę, aby w domu zrobiło się zbyt chłodno, pomimo zamkniętych okien. Taka regulacja, wcale nie jest trudna i można ją przeprowadzić zupełnie samodzielnie. Wystarczy zastosować tę instrukcję. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Regulacja okien plastikowych zima-lato. Warto o tym pomyśleć

Dlaczego tak ważne jest, aby regulować okna, kiedy zmienia się pora roku? Jednym z powodów może być choćby oszczędność. Jeśli dobrze wyregulujesz okna, zmniejszą się twoje rachunki za ogrzewanie. Wszystko przez ograniczanie przepływu powietrza. Jeśli chłód, będzie miał mniejszą możliwość dostania się do domu, nie będzie potrzeby podkręcania kaloryferów zimą.

Latem, nowoczesne okna plastikowe są zazwyczaj ustawione na przepuszczanie minimalnych ilości powietrza. Zimą jednak nie jest to zbyt opłacalne. Dlatego warto odpowiednio wyregulować okna i oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Regulacja okien plastikowych. Jak wyregulować okna na zimę?

Regulacja okien, nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy, że podążysz za tą instrukcją, a rozprawisz się z zadaniem zaledwie w chwilę:

  1. Na początek należy otworzyć okno
  2. Znajdź, na okuciu okna metalowe rolki, zwykle są na górze, środku oraz na dole okna
  3. Weź klucz inbusowy i dociśnij rolki ryglujące, tak aby ostatecznie znalazły się, jak najbliżej uszczelki
  4. Następnie sprawdź, czy okno zamyka się w odpowiedni sposób

Pamiętaj, że po dokonaniu regulacji, okno, może troszkę ciężej się zamykać, jednak jest to zupełnie normalne. Jeśli wszystko jest w porządku, powietrze powinno mieć bardzo ograniczone możliwości dostania się do pomieszczenia. 

Więcej o: