Wystarczy kilka kropel na włosy, a koleżanki zzielenieją z zazdrości. Efekt? Jak z salonu!

Ten olejek na włosy to sprawdzony sposób na piękne kosmyki. Warto stosować go, jako wcierkę do skóry głowy do olejowania. Dzięki tym zabiegom twoje włosy staną się mocniejsze i będzie ich wypadać znacznie mniej, a do tego staną się miękkie i lśniące.

Olej rycynowy powstaje z nasion rącznika pospolitego. Znajdziemy w nim białka, tłuszcze Omega 6-9, witaminę E, a także kwas rycynolowy. Olejek rycynowy zregeneruje zniszczone włosy oraz znacznie je wzmocni. Sprawi także, że staną się błyszczące i miękkie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Wcierka z olejku rycynowego. Najlepszy sposób na wzmocnienie cebulek włosów 

Zabiegi na włosy z wykorzystaniem olejku rycynowego znały już nasze babcie. Jak go stosować, aby kosmyki były piękne i lśniące? Olejek rycynowy możemy wykorzystać na dwa sposoby. Jako wcierkę oraz do olejowania.

Wcierka sprawi, że cebulki włosów wzmocnią się, a w rezultacie będzie nam wypadać znacznie mniej włosów. Jak przygotować wcierkę? Olejek rycynowy jest bardzo gęsty i trudno go zmyć, dlatego najlepiej zmieszać go z innym olejkiem na przykład z mięty pieprzowej lub arganowym. Następnie należy połączyć produkty, a mieszaninę podgrzać, możesz to zrobić suszarką do włosów. Mieszankę wcieramy w skórę głowy i pozostawiamy na niej na godzinę

Olejowanie włosów olejkiem rycynowym. Jakie korzyści przynosi ten zabieg? 

Dlaczego warto olejować włosy olejkiem rycynowym? Ten produkt sprawi, że staną się jedwabiście miękkie i lśniące. Podobnie, jak w przypadku wcierki, olejek rycynowy warto połączyć z innymi olejami np. migdałowym lub kokosowym.

Mieszankę należy nałożyć na całą długość włosów, nie tylko na końcówki. Oleje możemy trzymać na włosach nawet kilka godzin, co najmniej przez godzinę. Po zabiegu należy umyć pasma delikatnym szamponem. Olejowanie włosów należy wykonywać raz do dwóch razy w tygodniu, nie częściej. Jednak na efekty olejowania włosów trzeba trochę poczekać, więc nie zniechęcaj się, jeśli nieznaczną być lśniące po pierwszym zabiegu. Włosy powinny stać się miękkie po około trzymiesięcznej kuracji.

Więcej o: