Wsyp łyżeczkę do doniczki, a storczyk zakwitnie jak nigdy dotąd! Genialny trik na bujną orchideę

Jak pielęgnować storczyki? Są to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jeśli chcesz, aby storczyk pięknie kwitł i się rozwijał, warto wiedzieć, jak się nim odpowiednio zajmować. Sprawdź, jakie są podstawowe zasady dbania o storczyki. Wykorzystaj sprytny trik z przyprawą!

Storczyki występują w przeróżnych barwach i odmianach. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chętnie kupuje je jako ozdobę do domu. Warto jednak pamiętać o nawożeniu i odpowiedniej pielęgnacji, aby roślina dobrze się rozwijała. Sprawdź, co trzeba robić, aby storczyk pięknie rósł.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować storczyk? Miejsce i temperatura mają znaczenie

W zależności od odmiany storczyka będzie on potrzebować innego natężenia światła. Możesz jednak w prosty sposób rozpoznać, czy dostaje on dostatecznie dużo słońca. Jeśli jego liście są zmatowiałe, to można domyślać się, że należy przynieść storczyk w miejsce, gdzie otrzyma więcej światła. Uważaj jednak, aby nie wystawić go na bezpośrednie słońce. Może to poparzyć roślinę. Jednak również temperatura, w której najlepiej się rozwija, będzie się różnić. 

Podlewanie storczyka to podstawa. Pamiętaj o tych zasadach

Przede wszystkim pamiętaj, że do podlewania storczyków należy używać tylko letniej wody. Dobrze również, aby była odstała. Najlepszą porą na podlewanie i zraszanie storczyka jest poranek. Dzięki temu można uniknąć chorób, które często dotykają roślinę. Storczyk powinien mieć stale wilgotne podłoże, dlatego warto je regularnie sprawdzać. Pamiętaj, że w okresie grzewczym, może się okazać, że roślina będzie wymagać częstszego podlewania. Warto również pomyśleć o nawożeniu storczyka.

Nawożenie storczyka, nie wymaga specjalistycznych preparatów. Wystarczy wsypać do doniczki tę suszoną przyprawę

Jeśli chcesz, aby storczyk pięknie rósł, warto pomyśleć o nawożeniu. Nie potrzeba jednak żadnych specjalistycznych preparatów. Wystarczy sięgnąć po suszony czosnek. Zwróć uwagę, aby przyprawa nie zawierała soli, barwników, ani innych dodatków. Mogą one źle wpłynąć na roślinę. Rozpuść jedną łyżeczkę czosnku w wodzie i namocz kwiaty w roztworze. Możesz również wsypać tę samą ilość przyprawy do doniczki.

Więcej o: