Jak uprawiać zamiokulkas zamiolistny? Zastosuj te proste triki, a zmienisz dom w dżunglę

Zamiokulkas zamiolistny to bardzo modny w ostatnim czasie kwiat. Nie jest wymagający w uprawie, a jest naprawdę piękny. Właściwie pielęgnowany odwdzięczy ci się bujnymi liśćmi, których pozazdroszczą wszyscy sąsiedzi i goście! Jak dbać o tę roślinę? Podpowiadamy!

Zamiokulkas nazywany jest "żelazną rośliną". Jest on bowiem wyjątkowo wytrzymały na różne niekorzystne warunki. Jednak jak każda roślina lepiej się chowa, gdy dbamy o niego regularnie. Niestety nawet Zamiokulkas zamiolistny czasem nie rośnie dobrze, a jego liście żółkną i opadają. Winne są błędy w uprawie. Na co więc zwrócić uwagę, by wyglądał pięknie i był zdrowy?

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda Zamiokulkas? Gdzie i jak go uprawiać?

Zamiokulkas to krzew-sukulent. Z głównego kłącza wypuszcza mięsiste pędy, które dzięki zgrubieniom mają zdolność gromadzenia wody. Grube ogonki podtrzymują niewielkie, owalne, błyszczące liście. Zamiokulkas niezbyt często kwitnie.

Wyspa Węży w BrazyliiTa wyspa jest najbardziej niebezpieczna. Ludzie mają tu zakaz wstępu

Roślina im mniej ma światła, tym bardziej pogłębia zieleń swoich liści. W nasłonecznionym miejscu jego liście pojaśnieją. Należy jednak pamiętać, że ostre słońce mu szkodzi, a na liściach pojawiają się brązowe plamy. Zimą trzeba chronić go przed przeciągami.

Jak pielęgnować Zamiokulkas? Podpowiadamy!

W przypadku uprawy tej rośliny należy utrzymać stałą, ciepłą temperaturę, która nawet zimą powinna oscylować między 15, a 18°C. Kwiatek warto często zraszać, bo nie przepada za zbyt suchym powietrzem. Zimą trzeba chronić go przed przeciągami. Nawozimy go tylko wiosną i latem, niewielką dawką nawozu uniwersalnego.

Wybuch wulkanuWybuchł największy aktywny wulkan świata. Rzeki lawy i tony popiołu

Liście czyścimy, spryskując je wodą i przecieramy wilgotną szmatką. Roślinka nie wymaga cięcia.

"Żelazna roślina" pochodzi z Afryki Wschodniej. Na salony trafiła w 1996 roku, gdy została wypromowana przez holenderskie firmy ogrodnicze.

Więcej o: