Jak pozbyć się szczurów? Pokrój ten popularny owoc. Gryzonie go nienawidzą i uciekną w popłochu

Jak pozbyć się szczurów w sposób humanitarny i skuteczny? Wcale nie jest to takie trudne! Jeśli do twojego domu przybyli nieproszeni goście, pora pomyśleć o tym, jak pozbyć się szkodników. Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemu. Ten jeden jest szczególnie sprawdzony.

Szczury potrafią być prawdziwym utrapieniem. Jednak zimą dość często mogą szukać schronienia w domach i piwnicach. Nie warto jednak od razu sięgać po radykalne środki. Na początek wykorzystaj humanitarne sposoby, które są również sprawdzone i skuteczne. Sprawdź, jak pozbyć się szczurów. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się szczurów? Gdzie chowają się najczęściej?

Zbliża się zima i były już pierwsze przymrozki, z tego powodu szczury chętnie będą szukać schronienia w domach i piwnicach. Jednak również w czasie innych pór roku, gryzonie chcą znaleźć bezpiecznych miejsc. Niestety, kiedy zadomowią się w twoim domu, czy piwnicy, mogą wyrządzić wiele szkód. Szczury przegryzają kable, niszczą ważne urządzenia oraz co najgorsze, roznoszą poważne choroby. 

Domowy sposób na szczury. Pokrój ten owoc, a gryzonie uciekną w popłochu

Sprawdzonym sposobem na pozbycie się szczurów z twojego domu, jest cytryna. Gryzonie nie znoszą tego zapachu, więc skutecznie je odstrasza. Jeśli tylko go poczują, uciekną w popłochu. Wystarczy, że pokroisz owoc na ćwiartki i rozłożysz w miejscu, gdzie pojawiają się szkodniki. Szczury nie będą chciały zbliżać się do miejsc, w których poczują cytrusy.

Zapachy, które odstraszą szczury. Sprawdź co jeszcze nada się jako odstraszacz

Do odstraszania gryzoni, skutecznie będzie nadawać się także:

  • Pieprz cayenne
  • Czosnek
  • Rumianek
  • Olejek miętowy

Wystarczy, że rozłożysz te produkty w miejscach, w których pojawiają się szczury, a znikną na dobre. Co więcej, jeśli regularnie będziesz odświeżać odstraszacze, gryzonie nie będą się nawet zbliżać do twojego domu.

Więcej o: