Włóż gąbkę do lodówki. Ten banalny trik ułatwia życie! Przyda się szczególnie w czasie Świat

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem zazwyczaj poświęcamy na przygotowywanie świątecznych potraw. Wiele osób stara się postawić na wigilijnym stole 12 dań, jednak zanim tam trafią, zazwyczaj lądują w lodówce. Właśnie wtedy należy włożyć gąbkę do lodówki. Dlaczego?

Po gąbkę do mycia naczyń sięgamy nie tylko podczas zmywania talerzy czy kubków. Wiele osób używa ich do sprzątania. Okazuje się, że na tym nie koniec.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Gąbka do mycia naczyń do lodówki. Pożegnaj uporczywą wilgoć i nieprzyjemny zapach 

Gąbka do mycia naczyń pozwoli także zachować prawidłowy zapach w lodowce oraz pomoże utrzymać odpowiednią wilgoć. Ten trik przyda się szczególnie teraz, kiedy nasze lodówki zaczną zapełniać się produktami niezbędnymi do przygotowania świątecznych dań, a później samymi potrawami.

Aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi oraz nadmiernej wilgoci w lodówce włóż do niej sucha i czystą gąbkę. Jeśli w lodówce zbiera się bardzo dużo wody, to gąbkę możesz położyć na każdej półce.

Znaczenie kolorów gąbek. Po którą sięgnąć podczas mycia tłustych garnków? 

Podczas przygotowywania świątecznych potraw, nieuniknione jest zmywanie. Do czyszczenia każdego z naczyń warto zastosować odpowiednią gąbkę. Okazuje się, że kolory gąbek mają znaczenie i określają ich miękkość. Do czego służy każda z nich?  

  • Niebieska -  jest przeznaczona do mycia najdelikatniejszych naczyń np. porcelany
  • Żółta - podobnie jak niebieska, nie zostawia rys, najczęściej służy do mycia szkła
  • Czerwona - jest najbardziej uniwersalna i nie powoduje zarysowań na naczyniach, mimo to dobrze radzi sobie z trudniejszymi zabrudzeniami
  • Zielona - używana jest do czyszczenia garnków oraz talerzy. Doskonale radzi sobie z usuwaniem tłuszczu oraz resztek jedzenia. Niestety może pozostawiać rysy na delikatnych naczyniach
Więcej o: