Jak wyczyścić zmywarkę? Wlej trzy łyżki i ustaw program. Brud i smród znikną w okamgnieniu!

Jak wyczyścić zmywarkę szybko i skutecznie? Czyszczenie zmywarki to czynność, o którą trzeba dbać regularnie, ponieważ urządzenie może się zatkać, a w dodatku brudna zmywarka często wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, który rozwiąże ten problem raz na zawsze.

Zmywarka do naczyń jest urządzeniem, które brudzi się stosunkowo szybko. Resztki jedzenia oraz tłuszcz z garnków, talerzy i sztućców niestety zawsze będą usadzać się na wewnętrznych ścianach i różnych zakamarkach, sprzyjając rozwojowi bakterii. Dlatego też czyszczenie zmywarki jest tak ważne. Jak zatem uniknąć nagromadzonego brudu i brzydkich zapachów? Wystarczą produkty, które prawdopodobnie już posiadasz w swoje kuchni. Co ważne, wydasz na nie mniej niż na płyn do czyszczenia zmywarki.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Szukasz domowych trików na czystą kuchnię? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Jak wyczyścić zmywarkę? To nie musi być trudne! Wypróbuj cytrynę i kwasek cytrynowy

Doskonałym domowym sposobem na czystą i pachnącą zmywarkę jest użycie cytryny i kwasku cytrynowego. Aby wykonać taki zabieg, wystarczy wsypać 3 łyżki kwasku do filtra zmywarki, a na górny kosz zmywarki położyć połowę cytryny. Możesz również użyć zamiennie limonki. Następnie ustaw normalny program zmywania na pełne mycie i włącz urządzenie.

Czyszczenie zmywarki sodą i octem. Proste i tanie domowe sposoby

Jeśli chcesz mieć czystą zmywarkę pachnącą świeżością, spróbuj sody oczyszczonej. W tym przypadku zamiast tradycyjnej tabletki wsyp do zmywarki 2-3 łyżki sody, a następnie włącz urządzenie na intensywny tryb zmywania. Jeśli natomiast chcesz wykorzystać ocet, będziesz potrzebować dwóch szklanek tego płynu. Jedną z nich wylej na dno zmywarki, a drugą umieść na koszyku i uruchom cykl zmywania.

Jak zadbać o zmywarkę do naczyń? Pamiętaj o tych czynnościach na co dzień

Czyszczenie zmywarki w sposób generalny jest ważne, ale stanie się ono łatwiejsze, jeśli o urządzenie będziesz też dbać na co dzień. Pamiętaj o stosowaniu specjalnej soli do zmywarek i opłukuj naczynia. Ponadto stosowane środki czyszczące i pielęgnujące powinny być dostosowane do twardości wody w danym regionie. Może mieć to duży wpływ na skuteczność podejmowanych działań.

Więcej o: