Zazwyczaj używasz jej w kuchni, teraz posmarujesz nią stopy. Niezawodny sposób na zrogowaciałe pięty

Zrogowaciałe pięty to częsty problem stóp. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się go domowymi metodami. Szorstkie i pękające pięty stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również mogą być przyczyną dyskomfortu. W jaki sposób usunąć zrogowaciały naskórek, by problem nie powracał? Podpowiadamy, czym najlepiej je smarować.

Problem ze skórą na piętach nie jest ani szybki w rozwiązaniu, ani prosty. Jest jednak jedna istotna rada, która pomoże Ci się go pozbyć, oraz kilka kuchennych produktów.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrogowaciałe pięty - jakie są przyczyny? Sposoby jak walczyć z problemem

Skóra staje się przesuszona, zaczyna pękać i łuszczyć się nie tylko latem. Problem powraca także często zimą. Przyczyny zrogowaciałych pięt są bardzo różne. Wśród nich znajdują się: praca stojąca, długie godziny spędzone w niewygodnym obuwiu, niewłaściwa pielęgnacja, wiek, schorzenia, a nawet niewłaściwa pielęgnacja.

Z wiekiem ten nieprzyjemny problem może się drastycznie pogarszać, ponieważ skóra traci jędrność i łatwiej się przesusza. Poznaj zabiegi pielęgnacyjne, które skutecznie mogą spowolnić ten proces lub nawet go zminimalizować.

Jak dbać o zrogowaciałe pięty? Pamiętaj o tym szczególe!

Piękne i zadbane stopymarzeniem większości osób. Szczególnie latem, kiedy eksponujemy stopy w odkrytym obuwiu. Jednym ze sposobów jest użycie balsamu lub kremu do pięt. Pomoże to z suchą skórą i zapobiegnie pękaniu pięt w przyszłości. Możesz również użyć pumeksu, aby usunąć suchą skórę i modzele na stopach.

Innym sposobem jest użycie wazeliny, oliwy z oliwek lub oleju kokosowego jako całonocnej pielęgnacji stóp. Olejki te nawilżą stopy i zapobiegną ich dalszemu pękaniu. Nasmaruj swoje stopy grubą warstwą, ubierz bawełniane skarpetki i idź spać. Na rano twoje stopy będą gładkie jak pupa niemowlaka.

Kluczową sprawą jest tu jednak systematyczność. Jeśli zabiegi będą wykonywane sporadycznie, nie przyniosą dobrych rezultatów.

Więcej o: