Gdzie lecieć na Boże Narodzenie? Pomysły na tanie podróże zimą. Tam unikniesz "świątecznej gorączki"

Tanie loty zimą łatwo znaleźć w czasie Świąt. Niewiele osób decyduje się na spędzanie tego czasu za granicą, ale ten pomysł z roku na rok zyskuje na popularności. Świąteczne wakacje to okazja, aby uniknąć wigilijnego zamieszania i zwyczajów, które nie zawsze są zgodne z naszymi przekonaniami.

Święta Bożego Narodzenia od lat nie są obchodzone już wyłącznie przez wierzących. To raczej tradycja, której towarzyszy wręczanie prezentów, wspólne ucztowanie, ale i rażący w oczy przepych, który można zauważyć zwłaszcza w sklepach. Nic dziwnego, że wiele osób chce uniknąć świątecznego zamieszania i właśnie wtedy udaje się na zimowe wakacje za granicą. Gdzie najlepiej się wybrać?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Klaudia El Dursi - szybkie strzały. Woli wakacje z Lipińską czy Siwiec?

Tanie loty zimą. Jeśli chcesz spędzić Święta za granicą w Turcji - to dobry trop

Wylot do Turcji w święta nie musi kosztować dużo. Ciepły kraj, który nie słynie z bożonarodzeniowych zwyczajów może być znakomitą alternatywą dla świątecznego zamieszania w Europie. Co prawda, w grudniu temperatury nie są tak wysokie, jak latem, jednak 15 stopni na plusie nadal zdaje się korzystną opcją, w porównaniu do zimy w Polsce. Jeśli zamierzasz podróżować tanimi liniami lotniczymi, wycieczka na tydzień w okresie świątecznym może wynieść cię nawet niecałe 300 złotych za bilet w jedną stronę, a więc około 600 złotych za cały lot.

Wakacje w święta. Podróżuj tam, gdzie uciekała Święta Rodzina

Zgodnie z bożonarodzeniowymi, a więc i biblijnymi wierzeniami, Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus uciekała do Egiptu. Ten kierunek może być dla ciebie odpowiedni w Święta z kilku powodów. Ceny za lot nie są aż tak wysokie, a pogoda jest znacznie korzystniejsza, niż ta w Europie. W jedną stronę za lot w okresie świątecznym zapłacisz około 600 złotych. W dwie strony jest to około 1200 złotych, a ceny na miejscu również nie należą do wysokich. Temperatury sięgają tu w grudniu nawet 19 stopni.

Wakacje w grudniu za granicą. Nieco drożej, ale luksusowo. Spędź Święta w Dubaju

Dubaj nie słynie raczej ze świątecznych, nieco kiczowatych ozdób, a z przepychu, ale w znaczeniu bardziej ekskluzywnym. Baseny, palmy, plaże i wspaniałe budowle to wizytówka tego kraju. W grudniu możesz polecieć tam już za około 1600 złotych łącznie, w obie strony. Ceny są nieco wyższe niż w Polsce, ale jeśli ograniczysz się jedynie do wypoczynku nad wodą, kosztowania potraw i napojów, możesz spędzić fantastycznie zimowe wakacje. Temperatury w grudniu to średnio aż 25 stopni!

Więcej o: