Zacznij dzień od tego napoju! Twój organizm odetchnie z ulgą, kiedy zmienisz poranne nawyki

Twój organizm odetchnie z ulgą, kiedy zmienisz swoje poranne nawyki. Ten napój pomoże ci się rozbudzić i zadziała lepiej niż tradycyjna kawa! Sprawdź, jak dobrze zacząć poranek i przetestuj nasz genialny trik, dzięki któremu poprawisz swój poziom energii!

Poranki często nie należą do przyjemnych. Ciężko zachować regularny i odpowiednio długi sen, dlatego, kiedy rano wstajesz, towarzyszy ci uczucie zmęczenia. Jednak kawa nie jest jedynym ratunkiem. Okazuje się, że inne napoje mogą pomóc równie skutecznie, jeśli nawet nie lepiej. Sprawdź, o które chodzi.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Liściasta herbata w torebkach. Idealnie sprawdzi się jako prezent!

Zacznij dzień od tego napoju. Spróbuj zielonej herbaty

Napar z zielonej herbaty może równie dobrze pobudzić rano. Nie trzeba wspomagać się kofeiną. Pamiętaj jednak, że najlepszy efekt odniesiesz, jeśli kupisz herbatę w liściach, a nie torebkach. Najlepszy czas na parzenie wynosi około 2-3 minuty. Jeśli chcesz, żeby napój był słodszy, dodaj do niego trochę syropu z malin. Doskonałym pomysłem będzie również sok z cytryny. Jednak zawsze pamiętaj, aby pić herbatę do posiłku. Nic nie zastąpi porządnego śniadania. Pełny żołądek wzmocni efekt zielonej herbaty.

Zacznij dzień od tego napoju. Jeśli lubisz mleko, to będzie ono doskonałym rozwiązaniem

Szklanka mleka z rana może zdziałać cuda. Składniki w nim zawarte, doskonale wzmacniają organizm i dodają mu energii. Co więcej, picie mleka sprzyja nawodnieniu organizmu. Szklanka mleka rano do posiłku może zdziałać prawdziwe cuda. Oczywiście możesz zastąpić krowie mleko, roślinnym. Jest równie smaczne i doskonale gasi pragnienie.

Zacznij dzień od tego napoju. Jeśli nie lubisz mleka ani ciepłych napojów, spróbuj wody z cytryną

Kawę, możesz zastąpić również wodą z cytryną. Wystarczy, że wyciśniesz sok z połówki cytrusa i dodasz do szklanki. Pamiętaj, aby dobrze zmieszać wodę z sokiem. Jeśli wolisz, możesz także dodać plaster cytryny, jednak zawsze przed tym dokładnie umyj owoc. Wodę możesz pić zarówno na zimno, jak i na ciepło. Jeśli chcesz wzbogacić smak, możesz dodać miętę albo imbir

Więcej o: