Zamiast wylewać do zlewu, podlej nią tuje. To najlepszy nawóz dla żywotnika! Będzie bujny cały rok

Jak dbać o tuje? To iglaste krzewy, których uprawa nie należy do najtrudniejszych. Należy jednak pamiętać o regularnym dbaniu o żywopłot, jeśli chcesz, aby żywotnik był zielony cały rok. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, czym podlewać tuje, żeby żywopłot stał się bujny i zdrowy.

Jak dbać o żywotnik, aby był zawsze zielony i bujny? Warto sięgnąć po nawozy dedykowane iglakom, jednak z powodzeniem możesz przygotować, także własny nawóz. Jak go zrobić? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak podlewać tuje? Zastosuj ten domowy nawóz do roślin, aby mieć piękny żywopłot

Zamiast wydawać krocie w sklepach ogrodniczych, warto sięgnąć po domowe sposoby. Dzięki temu trikowi twój żywopłot odżyje i będą zielone cały rok. Wystarczy, że podlejesz je wodą, w której wcześniej gotowały się warzywa. Podczas gotowania, jarzyny tracą część składników odżywczych, które pozostają w wodzie, dlatego, zamiast wylewać woda do zlewu, warto poczekać, aż ostygnie i przelać ją do konewki. Dzięki temu trikowi nie tylko będziesz się cieszyć pięknym żywopłotem, ale też zmniejszysz zużycie wody. Pamiętaj, aby nie podlewać roślin wodą, w której znajdowały się przyprawy lub sól, mogą one zaszkodzić tujom

Trzykrotka. Jak dbać o tę roślinę? Trzykrotka to roślina, która pięknie ozdobi dom. Jej uprawa jest prosta

Nawożenie tui domowym sposobem. Gnojówka z pokrzywy 

Innym naturalnym nawozem będzie gnojówka z pokrzywy. Wystarczy, że podczas plewienia, zamiast wyrzucać pokrzywę, zbierzesz ją, wrzucisz do wiadra i zalejesz wodą. A następnie pozostawisz roślinę w wiadrze na kilka tygodni. Gnojówkę powinniśmy mieszać raz dziennie. Kiedy zakończy się fermentacja (po dwóch tygodniach), a nawóz przestanie się pienić, to będzie znaczyło, że możesz już podlewać tuje tym roztworem. Pamiętaj jednak, aby go rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:10. Gnojówka z pokrzywy nie traci swoich właściwości przez 1,5 miesiąca. Tak samodzielnie przygotowany nawóz jest bogatym źródłem żelaza, wapnia, cynku, krzemu oraz potasu. 

Tillandsia (oplątwa)
Tillandsia (oplątwa).
Do życia nie potrzebuje ziemi ani doniczek, wystarczą jej np. kawałki kory czy duże muszle. Latem można ją rozwiesić na balkonie na podpórkach do kwiatów - przyjmie to z wdzięcznością.
Jak pielęgnować oplątwę? To jedna z najciekawszych roślin doniczkowych

Więcej o: