Te matki są najgorsze na świecie! Poświęcają życie dzieci i zdarza im się przygnieść je na śmierć

Najgorsze matki na świecie? Nie każdy o nich słyszał! Są bezwzględne i są w stanie poświęcić własne dzieci, aby przetrwać. Nie tylko porzucają swoje młode, ale często traktują je jako... pożywienie regeneracyjne po porodzie. Patrząc na samice tych gatunków, można śmiało zwątpić w matczyną miłość.

Te samice wygrałyby każdy konkurs na najgorszego rodzica. Porzucają swoje dzieci, a co więcej niektóre z nich spokojnie patrzą, jak inne zwierzęta zabijają ich potomstwo! Łatwo zwątpić w matczyną miłość. Sprawdź, wśród których gatunków zwierząt istnieją matki, które za nic mają instynkt macierzyński.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?

Najgorsze matki w świecie zwierząt. Lwice stoją najwyżej na podium

Choć może to wydawać się nierealne, to jednak lwice naprawdę królują we wszelkich rankingach na najgorsze matki. W większości przypadków dzielnie bronią swojego potomstwa, jednak jest pewien wyjątek. Niestety, kiedy nowy samiec lwa, obejmuje władzę nad stadem, zabija nie tylko poprzedniego lidera, ale również jego potomstwo. W tym czasie samica lwa spokojnie obserwuje, jak jej dzieci umierają i w pełni to akceptują. Łatwo zwątpić przez to w matczyną miłość.

 

Pokarm po porodzie i wybieranie najsilniejszych. Samica chomika to bezwzględny rodzic

Choć chomiki kojarzą się raczej niewinnie i słodko, rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Samice tuż po urodzeniu, dokonują selekcji wśród swojego potomstwa. Jeśli któreś z dzieci uznają za słabsze, odrzuca je, ale także... zjada! Samica chomika o silne osobniki potrafi naprawdę zaciekle walczyć. Jednak jeśli chodzi o słabsze wśród swoich dzieci, tratują je po prostu jak pokarm regeneracyjny po porodzie. 

 

Potrafią przygnieść dziecko! Pandy regularnie też porzucają swoje młode

Nie bez powodu pandy są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Kiedy rodzi się u nich potomstwo, samice nie chcą poświęcać uwagi więcej niż jednemu dziecku. Podobnie jak chomiki, pandy dokonują selekcji i decydują, które z młodych jest silniejsze. Kiedy wybiorą, drugie zwyczajnie porzucają. Co więcej, samicom pandy, często zdarza się upaść lub przeturlać na swoje potomstwo, co niestety kończy się zwykle zgnieceniem i śmiercią malucha.

 
Więcej o: