Jak czyścić płytki łazienkowe? Rozpuść to w wodzie i przetrzyj, a będą lśniły, jak nigdy dotąd

Jak czyścić pyłki łazienkowe? Czynność ta ma ogromne znaczenie dla utrzymania pięknego wyglądu łazienki. Warto w tym celu wykorzystać bardziej nietypowe, domowe rozwiązania. Jak doczyścić płytki w łazience? Znamy sposoby, aby lśniły, jak nigdy wcześniej.

Płytki łazienkowe są wizytówką niemal każdej łazienki. Dlatego też tak ważne jest, aby regularnie utrzymywać je w czystości. Przełoży się to zarówno na względy higieniczne, jak i estetyczne. Niestety, perspektywa żmudnego szorowania często powoduje, że ten aspekt zaniedbujemy. Jak zatem można wyczyścić płytki skutecznie, a jednocześnie zapewnić, że efekt ten utrzyma się przez długi czas? Okazuje się, że świetnie sprawdzą się produkty kuchenne.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Chcesz mieć czystą łazienkę? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Jak czyścić płytki w łazience? Prosty sposób gwarancją czystości i pięknego połysku

Jak szybko umyć kafelki w łazience? Jeśli chcesz pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń z kafelek łazienkowych możesz w tym celu wykorzystać tabletki do zmywarki. Wystarczy, że dwie tabletki rozpuścisz w wiadrze gorącej wody, a otrzymanym płynem umyjesz wybraną powierzchnię. Co ważne, tabletki do zmywarki bardzo często są wzbogacone w środki nabłyszczające, dzięki czemu otrzymasz od razu lśniące płytki.

mycie podłogi Umyj podłogę tabletką do zmywarki. Efekt z pewnością Cię zaskoczy

Sposób na lśniące płytki łazienkowe. Wykorzystaj ocet z wodą

Innym popularnym sposobem na czyszczenie kafelek w łazience jest użycie octu z wodą w proporcji 1:1. Doskonale sprawdzi się on w przypadku płytek ceramicznych. Dodatkową zaletą tej metody są dezynfekujące właściwości octu. Powinien on również bez problemu poradzić sobie z usunięciem pleśni. Pamiętaj jednak, żeby octu nie stosować zbyt często, gdyż płytki mogą wówczas zmatowieć, więc uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego.

jak usunąć pleśń ze ściany? Jak usunąć pleśń ze ściany? Te produkty za mniej niż 4 zł są bezpieczne

Jak skutecznie umyć kafelki w łazience? Wybierz odpowiednie akcesoria

Wybór odpowiednich preparatów to nie wszystko, jeśli chodzi o utrzymanie pięknego wyglądu płytek łazienkowych. Równie ważne będzie to, jakich narzędzi użyjesz. Druciaki, noże i inne ostre akcesoria mogą uszkodzić fugę oraz samą powierzchnię czyszczoną, więc należy wybierać delikatniejsze metody. Może to być szczoteczka do zębów z miękkim lub średnim włosiem, zwykła gąbka kuchenna lub po prostu bawełniana ściereczka.

Więcej o: