Co na czerwone policzki? Zamiast kłaść go na kanapkę, połóż na twarz. Problem zniknie w mgnieniu oka!

Jak pozbyć się zaczerwienień na twarzy? Odpowiedź okazuje się banalnie prosta. Oczekiwany efekt możesz uzyskać w domowych warunkach. Wystarczy zrobić z niego okład, a czerwony policzki przejdą do historii.

Zaczerwienienia na twarzy mogą powodować pieczenie i swędzenie. W dodatku sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie, co potęguje ogólny dyskomfort. Zamiast maskować problem makijażem, lepiej go rozwiązać. Podpowiadamy jak uśmierzyć ból i pozbyć się zaczerwienień. Wystarczy jeden produkt spożywczy. Pamiętaj jednak, że wszelkie domowe zabiegi należy omówić wcześniej ze specjalistą.

Zobacz wideo Jaka dieta, taka twarz. Uważaj, co jesz, bo to widać na twarzy!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na zaczerwienienia na twarzy? Możliwych przyczyn jest wiele

Wrażliwa cera jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Jednak nie tylko osoby z takim rodzajem skóry mają problem z zaczerwienieniami. Okazuje się, że przyczyną tego kłopotu mogą być emocje. Jednak urocze rumieńce, wynikające z np. zakłopotania, mogą się nasilać przez długotrwały stres, przez co tak łatwo nie znikają. Pogoda również przyczynia się do złej kondycji skóry. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy wiatr i mróz podrażnia twarz. Problemem może być także dieta. Spożywanie ostrych dań, czy picie alkoholu może powodować wystąpienie zaczerwienień. Przyczyną mogą być źle dobrane kosmetyki, czy środki do pielęgnacji twarzy.

Domowy sposób na zaczerwienienia? Wystarczy jeden produkt spożywczy 

Aby uporać się z piekącą i zaczerwienioną skórą, dobrym rozwiązaniem okazuje się okład z ogórka. To warzywo ma dużo minerałów, a także właściwości nawilżające i potas, które koją podrażnioną twarzy. Co ciekawe jego odczyn pH jest taki sam jak ludzka skóra. Dzięki temu pomaga jej we wchłanianiu się składników odżywczych. Dodatkowo ogórek ma witaminę C i K, które również są pomocne przy problemach skórnych. 

Naturalne domowe kosmetyki na problemy z cerą. Zastosowanie ogórka w pielęgnacji

Problem z zaczerwienioną skórą można rozwiązać za pomocą z ogórka na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest maseczka. Wystarczy zetrzeć warzywo na tarce i dodać do niego jogurt naturalny, a następnie wymieszać. Nałożyć na twarz i odczekać 15-20 minut. Po tym czasie umyć skórę ciepłą wodą. Taka maseczka nie tylko ukoi ból i pomoże z zaczerwienieniami, ale również rozjaśni cerę. Pomocny okaże się także tonik z ogórka, a konkretnie z jego soku. Najlepiej stosować go rano i wieczorem. Można także nałożyć na skórę plastry ogórka i pozostawić na 20-25 minut. 

Więcej o: