Tu stanęła największa szopka bożonarodzeniowa na świecie. Dzieciątko Jezus jest wielkości samochodu

Szopki bożonarodzeniowe ręcznie robione to wieloletnia tradycja w całej Europie. Szopka bożonarodzeniowa dla dzieci jest nie lada atrakcją a ta, o której piszemy to największa szopka na świecie. Sprawdź, gdzie się znajduje i jak duże są figury Maryi i Józefa!

Jak co roku w hiszpańskim Alicante, w ramach zbliżających się Świąt, wystawiono już dekoracje. Jedną z nich jest największa szopka na świecie. Co więcej, w tym roku dodano do niej kilka nowych figur. Rozmiary szopki zapierają dech w piersiach, sprawdź historię szopki z Alicante.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz pokazała dekoracje w swoim domu

Szopka bożonarodzeniowa ręcznie robiona to wieloletnia tradycja. Gdzie powstała pierwsza?

Pierwsze szopki bożonarodzeniowe zaczęły powstawać już w XIII wieku. Chciano w ten sposób uczcić Boże Narodzenie. Pierwszą żywą szopkę, można było podziwiać dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu. Powstała ona we Włoszech w Wigilię w 1223 roku. Od tamtego momentu, tradycja była coraz częściej powielana. Obecnie w wielu miastach na świecie powstają szopki bożonarodzeniowe, aby dodatkowo celebrować Święta. Jednak największa powstała w Alicante

W Hiszpanii stanęła największa szopka na świecie. Wpisano ją w do Księgi Rekordów Guinnessa

W Alicante po raz kolejny stanęła największa szopka bożonarodzeniowa. Tworzą ją figury, zaprojektowane przez Manuela García Esquivy. Posągi, są tak wysokie, że swoimi rozmiarami przewyższają otaczające je palmy. Święty Józef ma niecałe 19 m wysokości, Maryja pona 10 m, natomiast Dzieciątko Jezus mierzy 3,25 m wysokości.

W tym roku jednak do kompozycji dodano nowe figury. Trzech króli stanęło razem z poprzednimi postaciami.  Każdy z nich ma pomiędzy 11, a 16 metrów wysokości. Co więcej, dodano także anioły. One również zachwycają wielkością. Mierzą od 8 do 9 metrów. Ich autorami są Javier Gómez Morollón oraz Lorezno Santana. Rozmiary szopki już od dawna budzą ogromny podziw. Również sędziowie, którzy decydują o zawartości księgi Guinnessa, zauważyli jej niezwykłość. W 2019 roku została ona wpisana do księgi, jako największa szopka bożonarodzeniowa na świecie. 

 
Więcej o: