Jak usunąć pleśń ze ścian? Weź 10 zł i idź do apteki! Banalny trik sprawi, że będą jak świeżo malowane

Jak pozbyć się pleśni ze ścian? Duża wilgoć sprzyja rozwijaniu się ciemnych plam na zazwyczaj jasnej przestrzeni. Znamy tani sposób na pleśń w mieszkaniu. Olejek herbaciany na pleśń kosztuje kilka złotych, a w mig rozwiąże uporczywy problem śladów po wilgoci.

Kąty pomieszczeń w twoim mieszkaniu zaczynają pokrywać się ciemnym nalotem? Niestety to najprawdopodobniej grzyb, lub pleśń. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą też zaszkodzić twojemu zdrowiu. Powstają najczęściej w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć takich jak łazienka czy kuchnia, ale to nie znaczy, że nie pojawi się również w sypialni czy salonie. Pleśń nie tylko jest nieprzyjemna dla oka, ale też wydziela nieprzyjemny zapach. Sprawdź jak pozbyć się jej ze ścian.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Po więcej porad i artykułów wejdź na naszą stronę główną Gazeta.pl

Jak pozbyć się pleśni i grzyba ze ścian? Wystarczy 10 złotych

Jeśli nie chcemy, żeby obecność grzyba czy pleśni w naszym domu negatywnie odbiła się na naszym zdrowiu, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po domowe i łatwodostępne rozwiązania. Ciemny nalot na naszych ścianach może nie tylko powodować różnego rodzaju reakcje alergiczne, ale też pogarszać objawy już istniejących chorób. Co więcej, zwiększone problemy z oddychaniem i częste bóle głowy również da się zaobserwować podczas pobytu tego nieproszonego gościa. Jakie są alternatywy do chemicznych środków na grzyba? Domowa mieszanina do czyszczenia ścian, której koszt nie przekroczy kilku złotych.

Olejek herbaciany na pleśń. Jak go używać, aby dał efekty?

Musisz połączyć dwie łyżeczki olejku herbacianego z dwoma szklankami ciepłej wody. Mieszankę tą przelej do butelki ze spryskiwaczem. Ściany pokryte pleśnią spryskaj przygotowanym płynem i zostaw na okres trzech dni. Po tym czasie umyj ścianę wodą z mydłem i wysusz.

Sposób na grzyba i pleśń, ale bez użycia chemii? Spróbuj tego znanego produktu

Większość sklepowych środków jest toksyczna i szkodliwa dla zdrowia. Większość zawiera wybielacze i środki powierzchniowo czynne. Przy użyciu komercyjnych preparatów trzeba pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu siebie i swojego otoczenia. Wiele osób szuka alternatyw i wybiera domowe sposoby na pozbycie się grzyba lub pleśni ze ścian. Na początek trzeba osuszyć ścianę a później sięgnąć do szafki po produkt, który znaczna część z nas ma w domu... ocet spirytusowy. Jest on bardzo popularnym środkiem, który wykazuje właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu świetnie porazi sobie z ciemnym nalotem w naszym mieszkaniu. Jak przygotować tę mieszankę?

Wystarczy zmieszać ocet spirytusowy z wodą w proporcjach 4:1, tę mieszankę zlać do butelki ze spryskiwaczem. Ściany z nalotem opryskać i odczekać około godziny, po tym czasie powierzchnię należy wyszorować i wysuszyć.

Więcej o: