Zakończyło się głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznacza słowo essa?

Właśnie zakończył się coroczny konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku 2022, organizowany jest przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Wygrała essa. Co oznacza słowo essa, jaka jest definicja essy i skąd się wzięło słowo essa? Wyjaśniamy!

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 został rozstrzygnięty. W połowie listopada jury wybrało finałową dwudziestkę, spośród której internauci mieli wybrać zwycięzcę.

Zobacz wideo Co bierze dzisiejsza młodzież?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Finałowa 20. Młodzieżowego Słowa Roku to wyrazy, których starsze pokolenie mogło nigdy wcześniej nie słyszeć, o które tym wygrało, w ogóle mało kto słyszał.

Głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 zakończone! Znamy wyniki!

Głosowanie trwało od 15 do 30 listopada. 6 grudnia 2022 PWN ogłosiło wyniki tegorocznej edycji konkursu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022.

Znamy zwycięzcę plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2022 – decyzją internautów została nim: ESSA! Kapituła przyznała także Nagrodę Jury dla słowa ODKLEJKA. Zwycięskie słowo zostało wyłonione w dwuetapowym głosowaniu, które trwało od 11 października do 30 listopada br. W zabawie wzięło udział ponad 250 tysięcy osób. Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN, partnerem inicjatywy jest Uniwersytet Warszawski

- poinformowało Wydawnictwo Naukowe PWN.

Co znaczy essa? Skąd się wzięło słow essa? Co oznacza essa w slangu? Odpowiadamy!

Młodzieżowe słowo roku 2022, essa, znaczy coś łatwego, co łatwo przychodzi. Dzięki temu jesteśmy wyluzowani i zadowoleni, więc słowo ma bardzo pozytywny przekaz. Słowo essa jest radosne, entuzjastyczne i może towarzyszyć wielu pozytywnym doświadczeniom.

Komputerowi gracze określają nim zwycięstwo w grze, uczniowie komentują w ten sposób dobrą ocenę a reszta społeczeństwa każde pozytywne doświadczenie. Essa może być też miłym pozdrowieniem, powitaniem lub pożegnaniem.

Więcej o: