Jak pozbyć się kamienia? Osad na kranie usuniesz raz-dwa. Wykorzystaj ten sprytny trik

Kamień na kranie pojawia się często i jest stałym problemem w naszych łazienkach. Nie wygląda estetycznie, a czasami nawet utrudnia przepływ wody. Na szczęście istnieje łatwy sposób na pozbycie się tego problemu. Wystarczy kilka złotych, aby twoja bateria lśniła jak nowa.

Pięknie urządzona łazienka, nowoczesne sprzęty, idealnie dobrane dodatki. Ten efekt może zepsuć nieproszony gość. Kamień na kranie to uciążliwy problem, z którym boryka się wiele osób. Specjalnie zakupione środki nie zawsze spełniają swoją funkcję, dlatego warto mieć pod ręką te produkty. Przydadzą się nie tylko do polepszenia smaku ulubionych potraw, ale także do usunięcia kamienia. 

Zobacz wideo Czy picie kranówki jest szkodliwe?

Dlaczego kamień pojawia się na kranie? Odpowiadamy

Codzienne korzystanie z kranu, czy to w kuchni, czy łazience, sprzyja występowaniu kamienia. Mimo pielęgnacji problem powraca. Jednak nie jest to tylko uzależnione od nieprawidłowego dbania o baterię. Główną przyczyną pojawianie się kamienia jest twardość wody, na którą mieszkańcy gospodarstw domowych nie mają do końca wpływu. W miejscach, w których woda jest szczególnie twarda, osad z kamienia będzie pojawiał się zdecydowanie częściej. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które uporają się z brudem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wygląd to nie jedyny problem. Skutki osadu z kamienia

Kamień osadzający się na kranie, nie tylko wygląda nieestetycznie. Jego obecność ma również inne negatywne skutki. Przede wszystkim kamień może doprowadzić do częstych awarii, jeżeli osad nie będzie usuwany systematycznie. Co ważniejsze, taka sytuacja może doprowadzić do pogorszenia się jakości płynącej wody i zmiany jej smaku. Problemu nie należy bagatelizować, dlatego podpowiadamy, w jaki sposób poradzić sobie z kamieniem, wydając zaledwie kilka złotych.

Domowe produkty na domowe problemy. Co warto użyć?

Najpopularniejszym sposobem na uporanie się z kamieniem jest sok z cytryny. Wystarczy nasączyć nim waciki lub szmatkę i obłożyć kran na 20-30 minut. Po upływie czasu wytrzeć resztki osadu i spłukać ciepłą wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Jeżeli chcesz szybciej pozbyć się problemu, można także przepołowić cytrynę i bezpośrednio wcierać ją w kran. Drugim produktem spożywczym, który warto wykorzystać przy walce z kamieniem, jest ocet. Podobnie jak w przypadku cytryny należy nasączyć nim szmatkę i odstawić na 20-30 minut, a później wyczyścić nią kran i spłukać wodą. 

Więcej o: