Jak wyczyścić fugi? Otwórz szafkę w kuchni i wlej go do wody. Znów będą czyste jak dawniej!

Jak wyczyścić fugi domowym sposobem? Niestety, czyszczenie fug nie należy do najłatwiejszych zadań. Nagromadzone zanieczyszczenia są często trudne do usunięcia. Pomocne jednak mogą okazać się domowe sposoby. Podpowiadamy, jak doczyścić fugi za pomocą domowych produktów.

Czystość fug ma kluczowe znaczenie dla ogólnej prezentacji łazienki albo kuchni. Nawet jeśli same powierzchnie płytek będą czyste, efekt ten niewątpliwie zrujnują zaniedbane detale. Jak możesz sobie poradzić z tym problemem? Pomocna będzie regularność w porządkach i wykorzystanie kilku trików. Potrzebne produktu masz już prawdopodobnie w domu.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Szukasz domowych porad? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl.

Jak wyczyścić fugi domowym sposobem? Użyj pasty do zębów!

Zaskakująco skuteczna przy czyszczeniu fug między kafelkami może okazać się zwykła pasta do zębów. Jest to również metoda bardzo tania. Wystarczy, że niewielką ilość pasty nałożysz na szczoteczkę do zębów i rozprowadzisz po fugach. Następnie odczekaj kilkanaście minut i usuń pozostałości pasty wilgotną ściereczką.

Czyszczenie fug sodą oczyszczoną. Niezastąpiony produkt w każdym domu

Czyszczenie fug przy użyciu sody przebiega podobnie jak w metodzie z pastą do zębów. Główna różnica polega na tym, że tutaj musisz samodzielnie wykonać najpierw odpowiednią papkę. W tym celu należy do 100 ml wody dodać zawartość opakowania sody. Otrzymaną papkę nałóż na fugi i odczekaj pół godziny, a następnie usuń pozostałości przy pomocy ściereczki.

Jak wyczyścić fugi między kafelkami? Ocet gwarancją czystości i higieniczności

Metodą czyszczenia fug szczególnie wartą uwagi jest wykorzystanie octu. Aby otrzymać odpowiedni roztwór, należy połączyć ocet z wodą w proporcjach 1:1 i nanieść ściereczką na fugi. Główną zaletą octu w tej sytuacji są jego właściwości dezynfekujące. Jeśli więc zastanawiasz się jak wyczyścić fugi z pleśni, to właśnie ocet jest najlepszą odpowiedzią. Warto też dodać do używanego roztworu odrobinę soku z cytryny lub aromatycznego olejku, co pomoże zneutralizować charakterystyczny nieprzyjemny zapach octu.

Więcej o: