Zielistka Sternberga na parapecie pomoże ci zaoszczędzić pieniądze. Niezwykłe właściwości rośliny

Zielistka Sternberga jest idealna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin. Zielistka nie ma wielu wymagań, a jej hodowla jest prosta. Trzeba jednak pamiętać o tych kilku zasadach, aby zachwycała swoim wyglądem. Ma niezwykle praktyczne właściwości!

Zielistka jest jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Nic w tym dziwnego, bo poza tym, że jest efektowna, to posiada wiele innych zalet. Jakich? Dowiesz się, czytając nasz tekst. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Zielistka Sternberga jest nie tylko łatwa w uprawie. Dlaczego warto ją hodować? 

Zielistka osiąga około 30 centymetrów wysokości, a swoim wyglądem przypomina trawę ozdobną. Ma wąskie i długie liście, które rozkładają się dokoła. Doskonale wygląda w doniczce postawionej na parapecie czy szafce, ale nie tylko. Dobrze prezentuje się także w wiszących doniczkach. Zielistka może być ozdobą salonu, sypialni, a nawet kuchni czy łazienki. Oprócz tego, że jest łatwa w uprawie i szybko rośnie, to z powodzeniem może się znaleźć w domu, w którym mieszkają koty oraz psy. A to i tak nie wszystko. Zielistka to także naturalny oczyszczacz powietrza wyłapuje kurz oraz toksyczne substancje. Do tego jest świetnym pochłaniaczem wilgoci. Drogie urządzenia nie będą zatem potrzebne.

Jak pielęgnować zielistkę? Tych zasad należy przestrzegać

Dużą zaletą zielistki jest to, że może stać zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i w zacienionych np. w łazience. Natomiast lepiej nie wystawiać jej na działanie silnego słońce, ponieważ może dojść do poparzenia liści. Co do temperatury, to zielistka dobrze sobie radzi w pomieszczeniach gdzie będzie ona wynosić od 6 do nawet 30 stopni. Najlepiej jednak czuje się w temperaturze 20 stopni. Latem zielistkę należy podlewać dwa do trzech razy w tygodniu, natomiast zima tylko raz w tygodniu. Nawet jeżeli zapominamy ją podlać, to jest ona odporna na  brak wody i nie wysycha. Jaka gleba będzie odpowiednia dla tej rośliny? Najlepiej czuje się w ziemi kwiatowej.

Więcej o: