Poszło ci oczko w rajstopach? To nie koniec świata! Prosty trik w mig uratuje świąteczną stylizację

Oczko w rajstopach to zmora wielu kobiet. Potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanych momentach i zepsuć nawet najlepszą stylizację. Zamiast kupować nową parę, wypróbuj ten prosty trik. Wyjaśniamy, jak "załatać" rajstopową dziurę.

Oczko w rajstopach nie wygląda elegancko i może zepsuć nawet najlepiej dobrany strój. Rajstopy są wykonane z bardzo delikatnego materiału, który łatwo można przerwać. Najczęściej zniszczone pończochy lądują w koszu na śmieci, a na ich miejsce kupujemy nowe. Na porwany materiał są jednak sposoby. Przedstawiamy sprawdzone triki na oczko w rajstopach.

Zobacz wideo Kolorowe lakiery pięknie wyglądają na paznokciach, ale nie tylko... sprawdź, do czego mogą ci się przydać

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na buzz.gazeta.pl

Jak naprawić oczko w rajstopach? Jest na to świetny trik

Porwane rajstopy to częsty i niespodziewany problem. Łatwo można zaliczyć wpadkę, szczególnie jeśli oczko zaskoczy nas w trakcie ważnej uroczystości czy spotkania w pracy. Jest jednak prosty sposób, by temu zapobiec. Wystarczy użyć...lakieru do paznokci! Pomaluj bezbarwnym lakierem miejsce, w którym rajstopy zaczęły się rwać. To najlepszy sposób na zatrzymanie rozdarcia. Dzięki temu dziura się nie poszerzy, a rajstopy będą nam służyć jeszcze przez długi czas. Dodatkową zaletą lakieru jest jego rozmiar. Można go bez problemu przechowywać w torebce i nosie ze sobą wszędzie, tak na wszelki wypadek.

Co zrobić, by zapobiec kolejnym podartym rajstopom? Włóż je do zamrażarki

Lakier do paznokci nie jest jedynym rozwiązaniem. Nie każdy może mieć go w domu. Kupowanie kolejnych par rajstop jest bardzo uciążliwe i niekiedy kosztowne. Warto zabezpieczyć się przed ewentualnym porwaniem materiału jeszcze przed wyjściem z domu. Wystarczy, że włożysz rajstopy do zamrażarki. Choć pomysł może wydawać się nieco komiczny, to rzeczywiście działa. Po 24 godzinach w niskiej temperaturze rajstopy będą o wiele trwalsze.

Jak uniknąć oczka w rajstopach? Pomogą ci domowe sposoby

Jeśli nie masz czasu, by włożyć rajstopy na całą dobę do zamrażarki, jest jeszcze jeden sposób, który pomoże w przedłużeniu ich trwałości. Spryskaj je lakierem do włosów. Lakier stworzy na materiale warstwę zabezpieczającą, co sprawi, że trudniej będzie zrobić w nim dziurę. Pamiętaj jednak, by zrobić to po włożeniu rajstop na nogi. W przeciwnym razie mogą się posklejać i nie będziesz w stanie się w nie ubrać.

Więcej o: