Kosztuje 3 zł, a daje efekt jak ze światowych salonów! Wystarczy, że spryskasz tym czapkę

Zima nie jest przyjaznym okresem dla naszych włosów. Szczególnie nieprzyjemne jest elektryzowanie się włosów przez czapkę. Już nie musisz wybierać pomiędzy ładną fryzurą a zdrowiem! Dzięki tej sztuczce ograniczysz elektryzowanie się włosów i sprawisz, że będą wyglądać świetnie!.

Zimna pogoda, suche powietrze i system ogrzewania w naszych domach są głównymi winowajcami uszkodzenia włosów. Najważniejszą rzeczą, jaką musimy zrobić to stosowanie produktów, które ochronią włosy przed trudnymi zimowymi warunkami. Staraj się unikać kosmetyków zawierających alkohol, który wysusza włosy i sprawia, że stają się łamliwe. Aby włosy się nie elektryzowały, zastosuj tę mieszankę i spryskaj nią czapkę przed wyjściem z domu!

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy się elektryzują i jak temu zapobiec? Podpowiadamy!

Włosy się elektryzują najczęściej zimą i jest to częsty problem, z którym boryka się wiele osób. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z elektryzującymi się włosami. Elektryzowaniu się włosów sprzyjają syntetyczne tkaniny takie jak poliester, akryl, poliamid czy lycra. Włosy cienkie, suche lub zniszczone mają większą skłonność do elektryzowania się.

Najlepsze kosmetyczne nawilżacze do włosów suchych i puszących się zimą to te, które nie tylko zapewniają nawilżenie, ale także chronią włosy przed surowymi warunkami zimowymi. Balsamy do włosów na ogół zawierają więcej wody niż olejków i można je stosować zarówno na mokre, jak i suche pasma. Kremy są na bazie oleju, co czyni je lepszymi dla suchych włosów, ponieważ dodatkowo mogą zatrzymywać wilgoć.

Prosty trik za 3 zł pomaga elektryzującym się włosom. Sprawdź koniecznie!

Kosmetyki do włosów, których używamy zimą, powinny również zatrzymywać wilgoć, zmiękczać pasma, zapobiegać łamaniu i naprawiać uszkodzenia spowodowane przez narzędzia do stylizacji na gorąco lub letnią ekspozycję na słońce.

Twoje włosy łatwo się puszą i trudno je ułożyć? Szczególnie źle wyglądają po zdjęciu zimowej czapki? Mamy na to świetny, sprawdzony sposób. Zastosuj tą prostą technikę z zastosowaniem domowego produktu, a włosy już nigdy nie będą się elektryzować.

Wlej do szklanki łyżkę octu jabłkowego oraz wodę, wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Na koniec spryskaj nim wnętrze czapki. Od czasu do czasu możesz to zrobić ze swoją szczotką do włosów.

Więcej o: