Kalia w doniczce. Jak prawidłowo o nią dbać? Trzymaj się tych zasad, a będzie uginać się od kwiatów

Kalia w doniczce. Zasady pielęgnacji nie są takie łatwe. Jest to piękny kwiat, który nada elegancji i szyku każdemu wnętrzu. Ma spore wymagania, jednak z naszą pomocą, na pewno poradzisz sobie z jej uprawą. Kalia doniczkowa występuje w kilku odmianach o subtelnie zabarwionych kwiatach. Podpowiemy, jak pielęgnować kalię, by zawsze cieszyła oko.

Kalia to piękny kwiat, który można hodować również w domu. Ma spore wymagania, jednak jeśli będziesz o nich pamiętać, na pewno będzie cię długo zachwycać wyglądem. Sprawdź, o czym należy wiedzieć, by kalia pięknie rosła. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Kalia w doniczce - pielgnacja. Zapewnij jej odpowiednie stanowisko i temperaturę

Kalia ma spore wymagania co do światła. Uwielbia mocno nasłonecznione miejsca. Jednak nie należy wystawiać jej na bezpośrednie promienie. Może to poparzyć roślinę. Idealnie nada się światło rozproszone. Kalia nie radzi sobie jednak zbyt dobrze w cieniu. Jeśli chodzi o temperaturę, to kwiat nie lubi, kiedy jest zbyt wysoka. Najlepszy przedział do uprawy kalii to od 13 do 16 stopni Celsjusza. Roślina jest idealna, aby postawić ją na przykład w korytarzu z dostępem do okien. Nie poradzi sobie jednak zbyt dobrze w temperaturze pokojowej, o czym warto pamiętać. 

Kalia w doniczce. Podlewanie to podstawa, jeśli chcesz by bujnie rosła

Podlewanie jest podstawą hodowli tak jak właściwie przy każdej roślinie doniczkowej. Kalia uwielbia wodę. Wymaga więc regularnego i obfitego podlewania. Należy podlewać ją więcej niż raz w tygodniu. Sprawdzaj jednak, czy ziemia jest wilgotna. Jeśli tak, uważaj, aby nie przelać rośliny. Najważniejsze jednak aby nie przesuszyć ziemi, w której jest posadzony kwiat. Kalia lubi także zraszanie, jednak należy uważać na kwiatostany. 

Kalia w doniczce. Nawożenie pomoże jej się rozwijać

Nawożenie może pomóc w rozwoju rośliny. Kalia szczególnie potrzebuje składników odżywczych. Warto nawozić ją przynajmniej raz w tygodniu. Dobrze sprawdzi się nawóz do roślin kwitnących.

Więcej o: