Jak wyczyścić pralkę? 4 skuteczne sposoby za mniej niż 2 zł, dzięki którym unikniesz katastrofy

Czyszczenie pralki to żmudne zadanie, którego wiele osób unika. Jeśli nie czyścisz jej regularnie, możesz sprowadzić na siebie poważne problemy. Twoje ubrania mogą nie być tak czyste, jak sobie tego życzysz, a pralka może zacząć brzydko pachnieć. Sprawdź koniecznie!

Wnętrze pralki jest pokryte zaschniętymi detergentami, płynem do płukania tkanin i innymi pozostałościami ubrań. Jeśli nie będziesz się tego pozbywać regularnie, substancje te zaczną się gromadzić i tworzyć nieprzyjemny zapach. Poznaj cztery skuteczne sposoby na czyszczenie brudnej pralki.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę za mniej niż dwa złote? Pomoże ocet lub soda

Pralka to urządzenie, które należy regularnie czyścić. Można to zrobić na wiele sposobów, ale najlepszym sposobem jest użycie octu i gorącej wody. Ocet pomaga usunąć resztki mydła i inne zabrudzenia z pralki, a gorąca woda rozpuszcza wszelkie plamy i pozostałości na bębnie.

Ocet może być używany na wiele różnych sposobów, jeśli chodzi o czyszczenie pralki, ale jednym z najlepszych sposobów jest namoczenie szmatki w occie, a następnie wytarcie nią wnętrza pralki.

Soda oczyszczona równie skutecznie usunie brzydki zapach z pralki oraz zdezynfekuje i odświeży jej wnętrze. Wsyp 3/4 szklanki sody do komory na proszek i uruchomić pralkę na najdłuższy program z wysoką temperaturą.

Skuteczne sposoby na czyszczenie pralki za mniej niż 2 zł. Kwasek cytrynowy załatwi sprawę

Do czyszczenia pralki sprawdzi się idealnie kwasek cytrynowy, który doskonale poradzi sobie z kamieniem. Aby wyczyścić pralkę wsyp do niej około 120-150 gramów produktu i włącz puste pranie na najdłuższy cykl z temperaturą wynoszącą 90°C.

Jeśli twoja pralka potrzebuje gruntownego czyszczenia wyczyścić ją tabletką do zmywarki. Wystarczy wrzucić do bębna tabletkę i uruchomić pranie, ustawiając temperaturę na 60-90°C.

Więcej o: